JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB - SEIZOEN 1962/1965 Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te mogen geven over het seizoen 1962/1963. Het, eigenlijk nog niet, afgelopen seizoen^kenmerkte zich door drie in het oog springende feiten; hopelijk worden het er vier. N.I., in chronologische volgorde, de opening van onze nieuwe sociëteit annex sportpark, de langdurige en strenge winter en last but not least, het kampioen schap van ons eerste elftal. Ten tijde van dit jaarverslag is het nog niet te zeggen of het vierde hoogtepunt (het landskampioenschap) verwezenlijkt zal worden. Traditiegetrouw zal ik U eerst het overzicht geven over onze elftallen. Vooral de senioren teams en meer in het bijzonder die, welke uitkomen in de K.N.V.B., kunnen op een uitstekend seizoen terug zien. Ons eerste ging direct uitstekend van start: 8 punten uit 4 wedstrijden* Ongeslagen konden wij verhuizen. De openings wedstrijd op ons nieuwe terrein tegen de Kon. H.P.C, ging onder het oog van een record aantal toeschouwers helaas ver loren, hetgeen alleen nog gebeurde tegen J.O.S. en Purmer- steijn, terwijl tegen D.C.G.H.R.C, en weer Purmersteijn gelijk gespeeld werd. Laatstgenoemde bleek een lastige tegen stander te zijn en het was dan ook door toedoen van deze club, dat mede-titelcandidaat J.O.S. uiteindelijk aan het kortste eind trok. Bijzonder goede wedstrijden werden met slechte afgewisseld. 9 Juni bracht ons, middels een 2-0 overwinning (in het laatste kwartierlop O.S.V. en de neder laag van J.O.S. tegen Purmersteijn, de titel. Een schitterend resultaat, te meer als men in aanmerking neemt, dat door de barre winter tussen 2 december en 24 maart geen competitie-wedstrijd werd gespeeld. Gaarne hoop ik U in mijn volgend jaarverslag te kunnen ver halen hoe wij de landstitel bemachtigden* Ook het tweede elftal had een prima, begin en ook hier ging de strijd tussen de reserve teams van J.O.S. en A.P.C. Halverwege de competitie werden echter te veel punten ver speeld, die de kans op de titel deed verbleken. Merkwaardigerwijs speelde ook J.O.S. 5 een belangrijke rol in de competitie van ons derde. Evenals vorig jaar moest er een beslissingswedstrijd aan te pas komen om de kampioen aan te wijzen. In tegenstelling tot vorig jaar werd deze, in de verlenging, verloren met 5-4. Volledigheidshalve dient in dit jaarverslag vermeld te worden, dat ons derde in de promotie-competitie vorig jaar helaas de zwakste bleek en dus niet promoveerde.

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 2