-4- en kwam op de eindstreep slechts een enkel puntje te kort om zich kampioen te mogen noemen. Na vorig jaar gedegradeerd te zijn, kwam ons op é*é*n na laagste senioren team, het zevende, goed terug en wist in een spannende competitie beslag te leggen op de eer ste plaats en daarmede tevens een automatische promotie bewerkstelligend» Ook het achtste verging het dit jaar stukken beter en kwam met een zeer behoorlijke plaats in de eindrangschikking uit de bus. Het zaterdagmiddag elftal wist zich ook dit jaar weer in de eerste klasse van de afdeling Amsterdam te handhaven, zij het dan, dat zij zich eerst in de laatste wedstrijden veilig stelden. Resumerend een opvallend aantal kampioenscandidaten bij de senioren (I, II, III, V, VI en VII), waarvan uiteindelijk, gelukkig, het belangrijkste elftal slaagde. Nu ons eerste het komende seiezoen als eerste-klasser binnen de lijnen treedt, is het van groot belang, dat <J<5k de teams, welke resp. in de reserve klassen van de K.N.V.B. en van de afdeling spelen, zo spoedig mogelijk de hoogste voor hen toegestane klasse bereiken. Het afgelopen seiaoen bracht van de jeugd vier Junioren A en 9 Junioren B elftallen in de competitie. Nog in 1960 speelden enkele van onze jeugdteams in het A.V.B. toernooi, waarin de B 2 junioren als eerste in haar poule eindigde. Voor de aanvang van de competitie behaalden de junioren A 1 en B 1 op een toernooi van het jubilerende Z.V.V. resp. de 2e en 5e prijs. In oktober werd een jeugd-clubavond ingesteld, welke echter door weinig opkomst al na enkele weken werd stopgezet, hetgeen uit den aard een grote teleurstelling voor de jeugdcommissie en voor de Heer Plantinga in het bizonder was. De A 1 junioren begonnen het seizoen slecht, doch later wer den de resultaten o.m. door omzetting van het elftal beter en er was zelfs nog een redelijke kans op het kampioenschap aan wezig. De beslissende wedstrijd tegen J.O.S. ging, na voortref felijk spel aan beide kanten, verloren. De overige A junioren eindigden allen in de middenmoot van hun afdelingen. Hetzelfde geldt voor de junioren B, m.u.v. de B 4, welke^ ge lijk met Ajax B 4 bovenaan eindigde. Helaas ging de beslissings wedstrijd verloren. Betere geluiden kan ik U laten horen betreffende de resultaten van onze jeugd in de diverse toernooien. De A 1 behaalden j&en" één eerste, 2 tweede en een vierde prijs. De B 1 twee eerste en een derde prijs. Het wederom voortreffelijk georganiseerde A.F.C, jeugdtoernooi werd, zeer onhoffelijk, door onze beide hoogste junioren teams gewonnen.

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 5