JAARVERSLAG- van de Amsterdamsche Pootball Club over het seizoen t6Q/'61» Mijne Heren, Hiermede heb ik het genoegen U het jaarverslag te mogen geven over het seizoen 1960/1961. Het feit, dat dit jaarverslag door mij gemaakt werd, brengt mij meteen aan een dieptepunt in ons afgelopen verenigings jaar het verscheiden van onze alom gewaardeerde en bizon der sympathieke secretaris en Ere-lid, de Heer E.W. van Teu- nenbroek. Op 18 maart van dit jaar ging hij voorgoed van ons heen, na ruim 12-g- jaar in het Bestuur van onze vereniging te hebben gezeten. Vele woorden van waardering zouden nog te weinig zijn, voor wat hij voor onze club gedaan heeft. G-ezien mijn weinige ervaring op het gebied van jaarverslagen, verzoek ik U bij voorbaat mijn tekortkomingen te willen excu seren. Niets deed bij het AROiL-bekertoernooi vermoeden, welk een suc ces- en vreugdevol slot ons aan het einde van de competitie be schoren zou zijn. De deelnemers aan de AR01 werden dit jaar gevormd door de vere nigingen Kon. H.F.C., D.W.V., D.C.G., U.V.V., Zeeburgia, Frisia, Robur et Velocitas en A.P.C. Reeds op de eerste dag, 28 augus tus, werden wij via een 3-0 nederlaag tegen U.V.V. uitgescha keld. De Kon. H.P.C, wist na het nemen van strafschoppen de halve finale te bereiken, evenals Zeeburgia en D.C.G. Op 4 september vonden de halve finale's plaats, gevolgd door een charmante turndemonstratie. Hierna werd de finale een strijd tussen U.V.V. en D.C.G.welke de eerstgenoemde met 2-1 won en dus de beker een jaar mee naar Utrecht nam. Op 11 september begon de competitie met de wedstrijd tegen Her cules op ons veld. Reeds toen zou de buitengewoon goede menta liteit van onze jongens blijken door een 3-0 achterstand weg te werken tot een 3-3 gelijk spel; 2 weken later behaalden wij we derom een 3-3 gelijk spel tegen wat later onze grootste concur rent zou worden, n.1. het Utrechtse Celeritudo. Tot 26 maart van dit jaar zouden wij ongeslagen blijven. Naar mate het seizoen vorderde stegen onze kansen en zenuwachtigheid. Een en ander werd niet zo zeer door uitstekend voetbal, als wel door de juiste mentaliteit en eenheid van ons eerste bereikt. Op 26 maart kregen wij, verdiend, onze eerste nederlaag tegen Schoten uit te slikken (2-0). Veler optimisme sloeg om in pessi misme, zeker na de daaropvolgende zondag, die ons de 2e neder laag m successie bracht. Thuis werd kansloos met 3-0 van Aals- - meer verloren. Gelukkig kregen de pessimisten ongelijk en een algeheel herstel werd duidelijk getoond in de daaropvolgende strijd tegen R.K.A.V.I.C. Tot na de onvergetelijke 2e Pinksterdag werden er geen nederla gen meer geleden.

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 2