- 3 - worden gewezen op het grote belang om A.F.C.-V, VI en VII in de hoogste klassen van de Reserve A.V.B, terug te brengen. Het zaterdagmiddag-elftal deed de opgaande lijn van de laatste jaren iets naar beneden buigen en kon zich slechts met grote moeite in de eerste klasse handhaven. Een resultaat dat er - gezien het bepaald niet jeugdige gemiddelde van de spelers in dit elftal - toch wel mag zijn. Vier junioren A- en acht junioren B-elftallen werden door het Bestuur voor het afgelopen seizoen ingeschreven bij de A.V.B, Junioren A-I speelde voor het eerst sinds 3 seizoenen weer in de eerste klasse, doch kon het niet verder brengen dan de voorlaatste plaats. Naar onze appreciatie een te lage klassering, hetgeen echter mede een gevolg was van het gedurende enige tijd meespelen van Onsman en Roode in het eerste elftal. De junioren A-II is onze enige kampioen geworden. Met goed spel en een gezellige sfeer werd de erepalm reeds enige wedstrijden voor het einde van de kompetitie veroverd. De huldiging hebt U inmiddels zelf bijge- *wo ond Ook junioren A-III was lange tijd een ernstige kampioenskandidaat. In de voorlaatste wedstrijd werd echter van medegegadigde BLAUW WIT-IV verloren, waardoor zij met één punt achterstand naar de tweede plaats werden verwezen. De junioren A-IV werd eerst later in het seizoen ingeschreven om nieuwe leden ook nog aan wedstrijden te kunnen laten toekomen. Een plaats in de middenmoot is voor dit elftal van pas-beginnenden geen slecht resultaat. De junioren B-I speelde in de kompetitie ongeveer 50 50, waarbij echter bedacht moet worden, dat de elftallen van de vier semi-prof- klubs allen boven ons eindigden. Tussen de B-junioren van de amateur verenigingen namen wij dus een vooraanstaande plaats in, hetgeen ons vertrouwen in de toekomst van ons eerste B-elftal geeft. De junioren B-II werden te hoog ingedeeld en kwamen reeds de eerste wedstrijd op de laatste plaats. De rode lantaarn werd niet meer afge staan, hetgeen eveneens gezegd kan worden van B-V en VII. Junioren B-III en IV daarentegen speelden met wisselend sukses en kunnen op een gezellig seizoen terugzien. Ook junioren B-VI, ons hoogste elftal van de 12-jaar-groep, speelde in de hoogste afdeling. Tussen de sterkste elftallen in die leeftijd lijkt een aantal van 13 punten uit 18 wedstrijden bevredigend, doch men kreeg de indruk, dat een beter resultaat zeker mogelijk geweest had moeten zijn. B-VIII, het allerlaagste elftal, speelde vaak beter dan men zou ver wachten en-behaalde 13 uit 13» Yfas de kompetitie voor de jeugd over het geheel genomen, niet geheel bevredigend, in de toernooien kwamen de A.E.C.-jeugdelftallen best voor de dag, waarover later in dit verslag meer. Nadat oorspronkelijk vijf van onze junioren voor selektiewedstrijden van het Amsterdams Jeugdelftal waren uitgenodigd, werden Hannema en Kamm uiteindelijk bij de lijst van 15 geselekteerden geplaatst. De Welpen speelden dit jaar wederom in onze befaamde onderlinge kompe titie. De Schorpioenen bleken na een spannende strafschop-finale sterker te zijn dan de Buffels. Wij mogen konstateren, dat onze welpen een leuk seizoen hebben gehad, een goede aanloop dus voor hun latere voet balloopbaan.

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 4