Jaarverslag van de Ai.isterdamsche Foofball Club 1 yne Heren, Wederom is een seizoen afgelopen on aan my de eer U hier over verslag uit te brengen. Aangezien wederom 9 kostbare voetbal zondagen verloren gingen door terreinafkeuringen tengevolge van het slechte weer zullen wy, evenals vorig jaar, eerst ons verenigingsleven zelf beschryven daar half Mei, het moment waarop il< dit .jaarverslag aanvang, nog volop gevoetbald wordt. Als v/y nu aan het eind van het zo juist afgesloten seizoen ons verenigingsleven nog eens de revue la.ten passeren, moeten wy helaas tot de conclusie komen, dat er van de zyde der leden absoluut verminderde belangstelling bestond voor onze hoogtydagen in onze vereniging, b.v. de kienavond, onze Oudejaarsavond, Tiieuwjaarsreunie, om er zo maar enkele te noemen. Onze feestavond laten wy maar liever helemaal buiten beschouwing, dat was beslist droevig. V/y kunnen toch bezwaarlyk aannemen, dat dit verband zou houden met de slechte resultaten van ons 'ie elftal in de competitie, temeer daar hier tegenover staat, dat v/y nog nimmer in het lange^bestaan van onze goede club zoveel kampioenen, zoals U weet_7, in één seizoen hebben gehad als juist dit seizoen. Zou dan het resultaat van het 1e elftal zo sterk tot de verbeelding van de leden spreken, dat men voor de resultaten van de andere elftallen maar weinig belangstelling heeft? Tiet is niet aan te nemen, temeer daar toch eigeriyk de opbouw in een club van onder af moet beginnen. Weliswaar maakt de Jeugd natuurlyk nog geen promotie, die moeten nog een paar jaartjes wachten, maar dat de Zatten promoveren naar de 1e klasse van de afd0 Amsterdam, het 7e elftal promoveert naar de reserve 3e klasse van de zelfde bond en het 5e haar oude plaats in de reserve 1e klasse v/ederom gaat innemen, mogen wy toch niet uit het oog verliezen» En last but not least, het 3e elftal, dat de promotie van het 2e elftal naar de reserve 2e klasse KoïïoV.B. mogelyk gemaakt heeft. Het zyn toch ons inaiens zeer belangryke feiten. Hopenlyk zullen v/y dit by nadere beschouwing met elkaar eens willen zyn. Onze jaarvergaderingen werden in het afgelopen jaar gehouden op 9 Juni en 29 october 1958. Belangryke feiten van deze vergaderingen zyn o.a. het tot ridder benoemen van Piet Helmig, die 50 jaar lid van onze vereniging was. Het tot leden van verdienste benoemen van de Heren G-„ Stallmann en M. de Granje. Het wederom instellen van het trainingsfonds onder leiding van de Heer 3. de Waal. En het voorlopig huiten de verenigingskas houden van de poolgelden» Helaas degradeerde ons 4e elftal na de jaarvergadering, n.1. op 22 Juni 1958 naar de afdeling. Tydens het seizoen wisselde de Heer I. Volkers Jr. met de Heer G.J.Mo van Poorten Jr. als bestuurslid, aangezien eerstgenoemde tengevolge van zakelyke veranderingen zyn taak niet langer op de door hem gewenste wyze zou kunnen waarnemen. In de elftalcommissie verwisselde de Heer H.DoScheepstr met de Heer DoDisselkoen van plaats, hetgeen zich later herhaalde met de Keer W. van Dykhuizen. Ook tydens dit afgelopen seizoen zyn ons helaas wedero enkele trouwe leden ontvallen. 14 Juli 1958 overleed ons Erelid W.J. van Amstel, die alleen de oudere A.F.O.ers gekend hebben. 16 October 1958 "Dick Steeman, ook een verdienstelyk lid, die o.a. een aantal jaren leiding aan de Jeugdcommissie gaf. 25 October 1958 onze donateur H.Mo Overweel en op 26 "December j.1. een heel oud lid, D.F.A.M.Stornebrink Zy allen rusten in vrede. Daartegenover werden er vele toekomstige A.H.C.'ertjes geboren, diverse verlovingen aangekomdigd, vele huwelyken gesloten, 25 jarige huwelyksfeesten gevierd. 50 en 60 jarigen herdachten hun geboortedag en zelfs herdacht Peet Scheepens zyn 75e verjaardag.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 2