Afwisselend werd gewonnen en verloren, hetgeen oen compliment is voor de sterkte van dit A.F.C.-elftal. Diverse spelers sullen wij in de- toekomst uit dit team nog wel eens in onze hoogste elftallen terug vinden, maar reeds nu dient er voor gewaakt te worden, dat deze jongens niet sullen gaan lijden aan zelfoverschatting ten opzichte van de spelers van de overige amateurelftallen, hetgeen dit jaar enigszins merkbaar was. Het Junioren 3 5-elftal speelde aardig met steeds redelijke resultaten. De welpencompetitie is, na een lange winterse onderbreking, nog in volle gang, tot groot enthousiasme van de jongens. De Jeugdcommissie slaagde erin het jeugd- en welpenleiders-corps aanzienlijk uit te 'breiden. Deze Heren verdienen zeker onze waarde ring voor het voor de A.F.C, verrichte werk. Voor onze deelname aan tournooien v/as dit jaar niet veel succes weg gelegd. Wij namen deel aan het Quick (Ho), Bobur et Velocitas en Blauw Wittournooi. Vooral bij dit laatste evenement sloeg de A.F.C. een prima figuur door o.a. tegen het sterke (half uit profs bestaande; elftal van West Bromwich Al'oion met 1-1 te spelen. Het A.F.C.-Jeugdtournooi was organisatorisch wederom een succes. De wedstrijden vonden ditmaal plaats op Hemelvaartsdag. Zowel ons Jun.A- als B-elftal moest met de vijfde plaats tevreden zijn. Quick (K.) won de oeker in de leeftijdsgroep A voor 1 jaar, terwijl Blauw V/it bij de Junioren 3 de beker voor de derde achtereenvolgende maal won en dus definitief meenam. De geheel belangeloos aangeboden (en gretig geaccepteerde) medewerking door de Heren Bonkink, Gerrits en ,/ildeboer voor de training van een gedeelte van de Junioren B, heeft laten zien, dat de A.F.C, niet al leen over veelbelovende jeugd, maar ook over enthousiaste ouderen beschikt. Deze Heren betuigen wij nog wel onze dank voor de voor de AoF.C. verrichte werkzaamheden en wij spreken de hoop uit, dat zij ook het komende seizoen dit werk met evenveel enthousiasme zullen willen verrichten. Jeugdevenementen waren verder nog: 14 December 1957: De prima geslaagde k^'ienmiddag, waarbij wij tussen de ongeveer 160 jongens ook de langzaam beterende Jacques Kohier ontvingen. 25 Januari 1953: De filmmiddag met de medewerking van o.a. Leo Hom. Vooral de film van de Olympische Spelen te Helbourne was een aicces. 2 tafeltennistournooien, waarvan het eerste op 20 Januari 1953 werd gewonnen door Björn Nesenberend, het tweede op 2 Juni door diens mede finalist van het eerste tournooi: Wijnie Büukert. De Heer de Oranje acht thans het tijdstip gekomen zijn functie in de Jeugdcommissie aan een jongere kracht over te dragen. 15 jaar heeft de Heer de Oranje voor de A.F.C.-jeugd op de bres gestaan en vele A.F.C.- ers bewaren de prachtigste herinneringen aan de wedstrijden onder zijn leiding gespeeld. De A.F.C, is de Heer de Oranje dan ook zeer veel dank verschuldigd voor het door hem in een lange reeks van jaren verrichte werk. Het einde van dit Jaarverslag nadert thans met rasse schreden. Vermeld dient nog te worden, dat door het Bestuur en de Commissxies prettig werd samengewerkt, in de beste verstandhouding. Ik ben mij bewust, dat ik veel van Uw tijd in beslag heb genomen; ik meen dit echter in het belang van de geschiedenis van de A.F.C, wel op deze wijze te moeten doen. Mocht door U nochtans geconstateerd zijn, dat door mij vermeldenswaardige feiten gvergeten zijn te memore ren, zo oied ik reeds thans hiervoor bij voorbaat mijn excuses aan. Rest mij nog mijn mede-bestuursleden hartelijk dank te zeggen voor de aangename samenwerking en de leden wederom voor het in mij gestelde ,AiKTERDAM, 12 Juni, 1! vertrouwen, DiVvan ïejiaefloro ek/ ^-Secretaris.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 8