Aan. het Reunistendiner op de verjaardag van de A.F.C, op 18 Januari werd door circa 60 leden deelgenomen. De stemming was niet zo uitbundig als wij dit gewend zijn, te%evolge van het plotseling overlijden van onze Penningmeester. De Nobelprijs werd tijdens het diner uit handen van de Voorzitter uitgereikt aan. Cor Kerker. Door een enthousiast applaus werd door de aanwezigen de goede greep van het Bestuur onderstreept. Door vele sprekers, onder wie Willy Brussé namens A.C.C, en Chiel van Driel namens A.B.C, werd tijdens het diner het word gevoerd. Henk Esser nam met dit diner afscheid als tafelpraeses, na deze functie op voortreffelijke v/ij ze tal van jaren te hebben vervuld. Op 22 Januari 1958 werd, door een schriftelijke stemming Joh. Hurwits als Penningmeester gekozen, in de vacature ontstaan door het overlijden van lou V/oudstra. Op 1 Maart werd onze jaarlijkse feestavond georganiseerd door de Pers- en Propagandacommissie in het Minerva-Paviljoen. In derdaad was er meer publiek ais dan vorig jaar, doch het komt ons voor, dat een zo grote vereniging als de onze toch een uitverkocht huis (450 plaatsen) moet kunnen opbrengen» Het G-ezelschap Cees de Lange met o.a. de radio-artiesten Rijk de O-ooi er en Johnnie Kraaikamp heeft ons een zeer vlot en aangenaam programma geboden, hetgeen bij iedereen in de smaak viel. Na afloop bal in alle zalen. Hoe gezellig deze avond was, bewees dat de meeste feestgangers tot sluiting, 4 uur, zijn gebleven. Ter ere van het Koninklijk bezoek uit Engeland vond op 25 Maart j.1. op ons terrein een 'wedstrijd plaatstussen de H.M.S. "Brit/annia"-bemanning en de Koninklijke Marine Amsterdam, op verzoek van het gemeentebestuur van Amsterdam. Der traditie getrouw werd op 3 Mei 1958 bij ons monument op ons terrein een herdenking gehouden aan de in de oorlog 1940-45 gevallen leden. De Voorzitter schetste wederom deze droevige jaren, alsmede, dat de in het monument gegroefde namen van leden het hoogste voor de goede zaak gaven, dat een mens te geven heeft. Na kranslegging, ook door A.B.C, en A.C.C., en door enkele Dames van onze vereniging, ging een ieder zijns weegs. Ongeveer 60 personen v/aren bij deze plechtigheid aanwezig. Zoals steeds de laatste jaren vonden de finales van de School- wedstrijden,dit keer op 10 Mei j.1.9 op onze terreinen plaats. Het was wederom gezellig druk en de diverse yellen waren niet van de lucht. De restanten van. deze wedstrijden werden op 22 Mei j.lo op ons veld verspeeld. Onze dochters A.B.C, en A.C.C, verkeren in blakende gezondheid. Tengevolge van het overlijden van lou V/oud stra moest de A.C.C. een nieuwe Voorzitter verkiezen. Bij enkele candidaatstelling, werd Henk Kappelhoff gekozen. A.B.C, heeft een hele verandering ondergaan. Diver se Bestuursleden hadden de wens te kennen gegeven hun functie ter be schikking te stellen. Op de Algemene Vergadering van 3 Februari j.1. werd M. van Driel als Voorzitter, L.J. Volkers Jr als Secretaris, H. Kampstra als Penningmeester, Jb. van Nek als Vice-Voorzitter, Joh. de Bie Sr als wedstrijdsecretaris gekozen en als Commissarissen B.P. Bonkink en J.H. van Soomeren. Het Bevrijdingstournooi om de Hans Volkerstrophee was het eerste succes van het Eestuur in nieuwe samen stelling. Beide dochters zijn vol goede moed voor de huidige competi ties en wij wensen hen gaarne veel succes. 31 Mei: De A.P.C.-Autorally. Reeds vele malen uitgesteld en nu verreden op de Zaterdagmiddag dat ons Zaterdagmiddagelftal haar laatste wedstrijd speelde en tevens kampioen werd. Dat was jammer en wel daarom, omdat vele automobielisten in dat elftal spelen en anders ongetwijfeld aan de rallye hadden deelgenomen. Nu werd slechts door 14 auto's inge schreven. De organisatoren komt echter alle lof toe voor de samenstel ling van deze aangename Zaterdagmiddagrit. Na afloop was het gezellig druk in ons Clubhuis en werd de eerste prijs uitgereikt aan Karel Nesenberend Boor het Bestuur werd zoals gebruikelijk regelmatig vergaderd en bovendien had het Dagelijks bestuur, het woord dagelijk zegt het reeds, zeer veel contact, zodat belangrijke zaken onmiddellijk behan deld en afgedaan konden worden. Ook de Elftalcommissies hebben tenminste eenmaal per week ver gaderd en resumerende komt het ons voor dat.dit, seizoen zowel voor het Bestuur als de onderscheidene elftalcommissies bepaala een rustig en aangenaam seizoen is geweest. _4_

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 4