- 4 - H.B.S., na meer dan vijftig; jaar in de Eerste Klasse ge speeld te hebben, was juist vorige seizoen naar de Tweede Klasse verwezen, zodat zij in de A.R.O.L. dus haar "debuut" als Tweede Klasser maakte. De Pers lootte en de wedstrijden werden als volgt vastgesteld» ÏÏ.B.S.-A.F.C.Zeeburgia - E.B.O.H., Enschedesche Boys - H.V.C., en Ajax - Excelsior. Op Zondag 22 Augustus 1954 wer den bovenstaande wedstrijden gespeeld. De publieke belangstelling bleef ver beneden de verwachtingen. Wij hadden toch een zeer be hoorlijke bezetting voor dit Tournooi, maar zoals het ons zo dik wijls, ook met competitiewedstrijden,gaat, wij hadden wederom geen geluk v/at het financiëele gedeelte betreft. Men beweerde wel dat het kwam door de Wereldkampioenschappen Roeien, doch wij kunnen ons kwalijk voorstellen dat vontbalenthousiasten niet naar voetbal gaan kijken om de roeiwedstrijden te zien. Hoe dan ook ons Tournooi werd slechts, qua financiën, ingezet. De uitslagen waren: H.B.S.- A.P.C= 1-3t Zeeburgia - E.B.O.H. 1-1, E.B.O.H, wint na straf schoppen, Enschedesche Boys - H.V.C. 2-1, Ajax - Excelsior 1-0. Na afloop werd in de Bestuurshoek in ons Clubhuis voor de Tweede A.R.O.L.-Dag door Mevrouw Koolhaas geloot en kwamen de volgende wedstrijden uit de bus: Ajax - A.E.C, en Enschedesche Boys - E.B.O.H, Was de publieke belangstelling op de eerste dag niet best, op Zondag 29 Augustus was dit zo mogelijk nog slechter. Ajax-A.F.C. eindigde in een overwinning van 3 tegen 2 voor Ajax, waarbij Ajax veel meer kreeg dan haar toekwam. De nieuwe semi-profs speelden niet best, integendeel, zelfs zo, dat men vanaf de tribunes de spelers toeriep dat ze niet meer verdienden dan een Kwatfa-reep i.p.v. F. 45, Enschedesche Boys - E.B.O.H, leverde een gelijk spel, n.1. 1-1, op, zodat hier strafschoppen de beslissing moesten brengen. E.B.O.H, was opnieuw de gelukkige, zodat Ajax en E.B.O.H, de finale bereikt hadden. De pauze werd opgevuld met een handbalwedstrijd voor heren, bestaande uit twee*» Amsterdamse combinaties. De finale werd door E.B.O.H, met 2-0 van Ajax gewonnen, zodat de fraaie beker voor een jaar naar Dordrecht verhuisde. Bij de prijsuitreiking werd door onze Voorzitter de vraag gesteld, of de A.R.O.L., gezien de veran derde voetbalconstellatie, in de toekomst nog wel verspeeld zou kunnen worden, waarop door Co Bouwens, captain van Ajax en tegen woordig lid van onze vereniging, de hoop werd uitgesproken dat dit Tournooi altijd zou blijven voortbestaan. Welnu, zoals U weet heeft het Bestuur besloten ook dit jaar ons A.R.O.L.-Tournooi te doen ver spelen en wel in de amateuristische geest, waaruit voortvloeit dat uitsluitend door huidige Tweede Klasse verenigingen wordt deelgeno men. Natuurlijk werd ook nog een aantal vriendschappelijke wed strijden door ons eerste elftal gespeeld. B.v. tegen D.W.V., Holland, Eortuna (VIaardingen), de Spartaan (thuis in de sneeuw), H.F.C, en Rapiditas.

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 5