Jaarverslag van de Amsterdamsche Pootball Club over het iseizoen 1954/55 Myne Heren, Hiermede hebben wy het genoegen U het Jaarverslag over het 60e Verenigingsjaar aan te bieden. Wel zelden zal in de afgelopen zestig jaren een dergelyk bewogen seizoen zyn voorgekomen. V/e denken in de allereerste plaats aan het voor ons A.F.C0ers het belangrykste feit, ons 60 jarig bestaan, hetgeen wy zo luisterryk mochten vieren. In de tweede plaats de enorme verandering in de voetbalconstellatie in Nederland in het alge meen, waardoor wy dan gelyktydig het derde feit moeten memoreren daar dit min of meer een gevolg was van het onder 2 genoemde feit, n.1. de rode lantaarn, die ons eerste elftal dit seizoen had te aanvaarden. Het seizoen was voor ons 1e elftal wel uitzonderlyk laat afgelopen, zoals U weet 2e Pinksterdag, en voor enkele lagere- en Jeugdelftallen zelfs nog later, zodat, daar de Jaar vergadering nu eenmaal Statutair in Juni gehouden moet worden, door het Bestuur maar dan ook de allerlaatste dag dezer maand gekozen is«Dat het seizoen zo uitzonderlyk laat zou eindigen, was wel te voorzien, gezien de byzonder lange winter. Op 30 Januari j.l0 b.v. speelden wy tegen Watergraafsmeer thuis en de daaropvolgende competitiewedstryd werd eerst pas op 9 April d.av» toevallig ook weer thuis, tegen West Frisia gespeeld. Daar lag dus byna 2-i maand tusschen0Inderdaad hebben wy deze winter wel van veel sneeuw en ys kunnen genieten, doch het komt ons voor, dat het K,N.VoB.Bestuur wel wat erg vlug klaar stond om de wedstryden af te gelasten. Als men het verenigingsj aar 1954-/55 nog weer eens aaan zijn geestesoog voorbij laat rollen, zult TI het met ons eens zj.in, waarom wij dit in de aanvang van dit verslag bewogen noemden. Na de Jaarvergadering op 16 Juni 1954 werden wij begin Juli daarop volgend opgeschrikt door de mededeling van het Bestuur van de K.N.V.B., die ons zonder blikken of blozen in de dagbladpers even uit de doeken deed, dat zij het roer een gehele slag omgegooid had. Wat dit in het algemeen betekende en voor de A.F.C, in het bijzonder, konden wij op die schone Juli-dag toen nog niet bevroeden, doch Uw Voorzitter, actief als altijd, schreef binnen 24 uur een Restuurs- en Elftalcommissievergadering bij hem thuis uit. Het kranten bericht over de ommezwaai van het Bestuur van de K.N.V.B. werd aan alle kanten belicht, maar wij meenden voorals nog onze houding in deze niet te kunnen bepalen. De Hele materie was dermate verward, dat, toen op 3 Augustus 1954 een zgn "peil- avond" in het Apollopaviljoen door het Bestuur werd uitgeschreven voor functionnarissen van de A.P.C.wij zoveel verschillende meningen te horen kregen, dat het Bestuur in wezen na de peil- avond "verder van huis was" dan voorheen.

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 2