- xo - Ook de assistentie achter de coulissen 'bestond hoofdzake lijk uit A.F.C.-leden. Op 7 Januari 1955 werd. door Dick Bessem in de Amstelclub een Persconferentie belegd, waarbij vrijwel alle Amsterdamse Dag bladen en de Sportpers door haar "kopstukken" vertegenwoordigd wer den. Daar werd ook tevens ons feestnummer van. "De Schakel" "A.P.C. Daar Zit Muziek In" namens de Feestcommissie door Jo Wijnand, de redacteur, aan de Voorzitter en Journalisten overhandigd. En eigen lijk waren wij A.F.C.-ers toen reeds in feeststemming. Op 15 Januari hielden wij Receptie in "Die Porte van Gleve", die door ruim 250 personen werd bezocht. Fraaie cadeaux en bloemen werden ons overhan digd, telegrammen en 'brieven bezorgd en vele sprekers voerden op alleszins vleiende wijze tot ons het woord. Officieel duurde de Receptie van drie tot vijf uur, maar het schijnt zo te moeten zijn, dat als A.F.C, gasten heeft, wij wel weten hoelaat ze komen, maar nooit wanneer zij weggaan, zo ook nu. Om 8 uur hadden wij de zaal nog vol en orn kwart over acht klonk toen door de aether ons onvol prezen Clublied, door de V.A.R.A. uitgezonden dankzij Karel Prior, gespeeld door het Metropole-orkest. Dit was een plechtig moment. Een moment waarop de aanwezige A.F.C.-ers een brok in de keel had den en waaraan wij nog een schone herinnering zullen 'bewaren. De zaal moest ontruimd worden en de feestgangers zink verspreidden zich tegen de klok van negen over alle mogelijke gelegenheden in Amsterdam. 17 Januari, Oudejaarsavond, was in ons Clubhuis een Bridgedrive onder leiding van Jo G-ilkensMaar zelfs deze avond werd er in het Stadion voor de Revue gerepeteerd. Doch voor 12 uur 's nachts wilden alle Revue-artisten in het Olubuis zijn. Dus wer den deze met auto's naar de Wandelweg vervoerd en klokslag 12 uur, door gongslag aangekondigd door J. v.d. Pijl, nam Nico Holtzappel' het woord, waarmee hij officieel ons Zestig Jarig nestaan inluidde. 18 Januari, 's morgens half elf, werd door Bestuur en een aantal leden, op Zorgvlied een krans gelegd op het graf van onze grote Voorganger, Schaf Scheepens, waarbij het woord gevoerd werd door de Voorzitter en Peet Scheepens. Dezelfde avond verenigden zich circa 80 A.F.C.-ers aan het' Jaardiner, hetgeen dit jaar een bijzonder feestelijk tintje had ter ere van ons twaalfde lustrum. Als eregast toefde de Voorzitter van de K.N.V.B., Ir Kans Popster, in ons midden. Onze Voorzitter J N Holtzappel, werd op voorstel van het Bestuur en de Ereleden door ons ouaste Erelid, Jac van Ooy, als Erelid voorgedragen, terwijl de Heren J. a Cohen, J.H. Esser, J.L. v.d. Voort en J.B. Wijne, d door de Voorzitter, eveneens op voorstel van het Bestuur als leden van Verdienste op deze inder haast belegde Buitengewone Algemene Verga dering, werden voorgedragen en met algemene stemmen werden aangeno men. Natuurlijk zult U deze besluiten straks in deze Jaarvergadering moeten bevestigen, maar het was voor de aanwezige Voorzitte" machtige Bond m toch wel een groot moment te constateren waHn een Club als A.F.C, in

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 11