- 3 - 1~G December A.F.C.-G.S.V. Uitslag 2-2- Ook in deze wedstrijd stonden wij, met nog één minuut te spelen met 2-1 voor, doch een toegewezen penalty werd prompt in een doelpunt omgezet. Ook deze wedstrijd hadden wij royaal kunnen winnen. 25 December de beroemde wedstrijd uit tegen Baarn, welke met 2-1 in de mist gewonnen werd. Na afloop werd door Baarn onder drang van het publiek geprotes teerd, daar de scheidsrechter Baarn een strafschop onthouden zou hebben. Zo als bekend, werd dit protest door Baarn verloren. JG December werd voor de tweede maal het O.S.V.-veld afgekeurd. Op de eerste Zondag in het nieuwe jaar speelden wij een prima wedstrijd thuis tegen H.Y.C. Indien doelman Brits niet zo buitengewoon op dreef zou zijn ge weest, hadden wij deze wedstrijd zeker met 2 of 3 doelpunten verschil gewon nen. Plm. 5 minuten voor tijd maakte Dick 1-0 door een kopbal, doch ©en mi nuut voor tijd maakte H.Y.C, toch nog gelijk. Eindstand dus 1-1. 13 Januari de wedstrijd West-Frisia - A.F.C, welke door W,ï, met 4-0 werd ge wonnen. De rust bracht een 0-0 stand met A.F.C, in een veldmeerderheid. In de rust bleek echter, dat Bijker een lichte hersenschudding had opgelo pen en moest wordem vervangen. Men beging de fout Bouwens in de voorhoede te plaatsen en het verband in het elftal was terstond zoek. De doelpunten bleven niet uit. 20 Januari werd ons terrein door scheidsrechter Steenhuizen voor de wedstrijd ^kegen Stormvogels afgekeurd. Daarna speelden wij eerst op 10 Februari, daar ^p de voorgaande Zondagen alle wedstrijden afgelast werden, ook op die datum was de wedstrijd H.F.C.-A.F.C, een der weinige, die doorgang vond. Na met 2-0 voorgestaan te hebben, zagen wij toch nog kans met 4-3 te verliezen. 24 Februari A.F.C,-Stormvogels. De ruststand was nog dubbelblank en er werd aan beide zijden een prima wedstrijd gespeeld. Na de rust, toen het eerste doelpunt door Stormvogels gescoord werd, was het met ons elftal gedaan en werd de eindstand toch nog 4-0 voor Stormvogels. 2 Maart de wedstrijd A.F.C.-V.Y.A.die door Y.V.A. met 2-0 werd gewonnen. De nasleep van deze wedstrijd v/as van dien aard, dat ik aanneem dat iedereen hiermede op de hoogte is. 9 Maart werden wij kansloos verslagen in Alkmaar tegen Alcmaria Yictrix met 3-0. Na deze wedstrijd was onze plaats op de ranglijst v/erkelijk zorgelijk. 23 Maart werd de voor beide partijen zo belangrijke wedstrijd A.F.C.-Helder gespeeld, welke door onze jongens met 2-1 werd gewonnen. De wedstrijd van de gemiste kansen. De ruststand was 1-1. Na de rust Y/as het door Wildschut on middelijk 2-1, welk doelpunt door Helder betwist werd en waartegen door hen ook na afloop geprotesteerd werd. Scheidsrechter Hessink was echter zeer «sitief in zijn beslissing en zoals U bekend is, werd dit protest danook or Helder verloren en bleef de stand dus 2-1 voor A.F.C. Gelukkig wisten echter ook onze sportieve Helderse tegenstanders zich nog kan degradatie te onttrekken. Zelfs op 30 Maart werden de terreinen nog afgekeurd tengevolge van de sneeuw stormen 6 April, op de dag, waarop België-Holland gespeeld werd, speelden wij uitein delijk tegen O.S.Y. en wonnen met 3-0, zodat wij definitief in veiligheid kwamen en dus wederom voor een jaar voor de tweede klasse bijtekenden. Zoals U hierboven geschilderd werd, was dit een zeer bewogen seizoen; niet in het minst echter een buitengewoon onaangenaam seizoen voor bestuurs- en elftalcommissieleden. Wij allen kennen de controverse Bestuur - llftaleommL s- sie en men kan van mening verschillen, doch vaststaat, dat de absolute wil tot samenwerken beslist ontbrak. Immers, wanneer er een "treffen" plaatsvoitd tussen deze beide "instanties", liep het onmiddellijk zo hoog, dat van overleg geen sprake meer kon zijn. Het moet toch mijns inziens zo zijn, dat dergelijke kwesties door wederzijds begrip opgelost moeten kunnen worden, zonder kwaad en met woedende blikken en wat dies meer zij, v/eg te lopen. Ook de kwestie, dat onze Yoorzltter in de Elftalcommissie zitting nam, is door vele leden verkeerd uitgelegd. De Yoorzitter is op verzoek van Siem de Waal (zelf Bestuurs- en Blftaloommissielidtoegetreden tot de Elftalcommissie. Da* er na de oproep om candidaten in het Bulletin om deze functie te vervullen geen gehoor werd gegeven, treft niet alleen het Bestuur, doch in de eerste plaats/de gehele /is/ Vereniging in gebreke gebleven. Het is nu eenmaal niet voldoende, ook in onze

Jaarverslagen | 1952 | | pagina 4