Voetbal 'm Engeland (Algemene Vergadering) föegnnstiging van onze Adverteerders, houdt de Schakel in stand. Weer is 'n maand voetbal achter de rug en steeds staat Wolverhampton Wanderers aan de kop van de eerste divisie. Wel kregen de Wolves onlangs hun eer ste nederlaag te slikken van Manchester United (met 3-0), doch de Wolves misten hun keeper en linkshalf Billy Wright, die in de interland-match tegen Wales gewond werden. En nu is Liverpool nog slechts de enige club in de eerste divisie die ongeslagen is. De Arsenal komt meer en meer naar voren en speelt nu ook weer elk week voor een uitverkocht huis. (plm. 65.000). Het steenrijke Birmingham, dit seizoen gepro moveerd, gaf tot nu toe f 60.000 voor nieuwe „ster ren" uit, doch ook deze aankopen blijken niet tot een verbetering bij te dragen en de „Brummers" staan ho peloos laatst. Zo men weet, heeft Engeland ingeschreven voor het vierde tournooi om het wereldkampioenschap, dat in Juni a.s. te Rio de Janeiro gehouden zal worden (1930 in Uruguay; 1934 in Italië en 1938 in Frankrijk)Waar schijnlijk zullen er een 18-tal spelers afgevaardigd worden. Bijeen zal men een 40-tal spelers voor een speciale training in de maand Mei bijeenbrengen, om dan later het team voor Brazilië te benoemen. De „af vallers" krijgen het even, zo niet prettiger, daar die een grote tour door Canada gaan maken. Het zgn. B.- team krijgt tien wedstrijden te verwerken en nu al hebben sommige topspelers verklaard, dat zij veel lie ver aan de trip van Canada deelnemen dan aan die van Brazilië, want daar in Rio zal het hard toegaan. Nu we ons toch even buiten de grenzen van het „Verenigd Koninkrijk" ophouden, is het niet onaar dig te vermelden, dat het voetbalspel, ons zuivere „soccer" wel te verstaan, in Amerika grote vorderin gen maakt. Men wil persé het moderne voetbal ingang doen vinden en spaart kosten noch moeite. De propa- ganda-tochten van Newcastle, Liverpool, de Belfast Celtic en een nationaal elftal van Schotland, hebben hun uitwerking niet gemist. Eind Augustus j.1. kwamen er vier managers van een Amerikaanse voetbalclub naar Engeland overvlie gen om eens met eigen ogen het Engels eerste-klas voetbal te aanschouwen. Het hoofddoel van de heren was echter een goede Engelse manager op de kop te tikken. De eerste tocht gold Derby of de hoofdcoach Stuart Mac Millan te polsen voor een baan te New- York. Hoe aanlokkelijk het aanbod overigens was: 4.000 per jaar; contract voor vijf jaar, een extra uitkering na vijf dienstjaren en twee maanden vacantie per jaar, Mac Millan bedankte voor de eer! P. J. L. P.S. Inmiddels zijn de Wolves verdrongen "door Liverpool. (Red.) Begroting. De Begroting! Een reeks van cijfers las onze pen ningmeester, de Heer Woudstra, voor, een reeks, die besloten werd met een onrustbarend begroot tekort. Na de bekendmaking informeerde de Heer Wijnand naar de te volgen financiële politiek van het Bestuur. De Heer Hauber antwoordde hierop, dat de uitgaven van de club aan een hernieuwde bestudering onder worpen zullen worden. Hij wees er echter op, dat de reparaties aan terreinen en hoofdtribune, die thans begroot zijn, de eerstvolgende tien jaren niet meer te rug zullen komen. I De voorzitter deed een klemmend beroep op alle leden om de uiterste zuinigheid met het materiaal te betrachten en de zelfwerkzaamheid sterk op te voeren. De Heer S. de Waal bracht hierop naar voren, dat 75 pCt van de leden alleen voor haar plezier rondhup- pelt en niet het geringste besef heeft, wat er aan voor afgaat, voor zij in het genot van de moderne middelen als douches, materiaal, enz. gesteld kan worden. In dit verband memoreerde spr. een ervaring, die hij had opgedaan en wel boekdelen spreekt! De Heer Hauber beloofde namens het Bestuur alles in het werk te zul len stellen om hierin verbetering te brengen en de verhoudingen op de Begroting tot een beter resultaat te brengen. Reclame-Commissie. De verkiezing van de Reclame-Commissie vond op vlotte wijze plaats. Nadat de Heer J. H. Wijnand erop had gewezen, dat hij het commissiewerk een uitste kende leerschool voor jonge leden vond, werden can- didaten gesteld. De Heer G. Zeegers meldde zich pre sent en bij het sluiten van de markt bleek de commis sie te bestaan uit de Heren Woudstra (ambtshalve), Jungerius, van Veen Sr., Zeegers, Schatens, terwijl de heer Jacq. Mellegers nog aangezocht zal worden. Voor de Rondvraag- las het Bestuur een verklaring aan de Vergadering voor. waarin werd gezegd, dat er enige misverstanden tussen Bestuur en Elftal-com missie waren gerezen over het feit, dat het Bestuur invloed op het werk der E.C. had uitgeoefend. Het Bestuur meent mede verantwoordelijk te zijn voor de gang van zaken in 't belang van A.P.C. De Heer H. Scheepstra antwoordde hierop, dat dit niet het punt van geschil was bij de laatste besprekingen. De voor zitter was verheugd, dat het probleem dan uit de we reld was geholpen. Tijdens de Rondvraag kreeg de Hesr Piet Helmig het woord, die in zijn korte toespraak hulde bracht aan Peet Scheepens en zijn beide broers Schaf en Nic. „Ik ben dankbaar", zo zei de Heer Helmig, „dat ik lid heb mogen zijn van hun club. Jongens van het eerste elftal, laat er saamhorigheid zijn, zorgt in de eerste plaats voor je maatschappelijk belang, maar in de tweede plaats voor de harmonie in het elftal." In zijn sluitingswoorden bracht de voorzitter nog eens de woorden van het clublied in herinnering: „Wij allen zweren eeuwig trouw!" Denk aan die woorden, zet eigen belangen en meningen terzijde en speel voor je club met overtuiging en Helde." G. W.

Jaarverslagen | 1949 | | pagina 3