A.F.C. - 7 - Jaarverslag 1941/1942. door de weersomstandigheden - het vroor dat het kraakte - worden afgelast. Jan Roos wist op 7 Februari te Zutphen de 500 meter hardrijden te winnen voor Buyen en v.d. Heyden; onze hulde voor deze prestatie. Ook aan festiviteiten in en buiten de AFC heeft het dit jaar niet ont broken. Ook in 1942 kwam er niets van het reunisten-diner op den 18 den Januari, maar er was toch weer een gezellige borrel en kout bij Eggers, welke gelegenheid werd gebruikt om den A.F.C.-nobelprijswinnaar 1942 bekend te maken. Met een donderend applaus werd door de aanwezige^algemeene instem ming betuigd met de benoeming van Jo Broeksmit. En volkomen terecht, want hij is de man geweest, die er in geslaagd is een betere geest te doen varen in het eerste elftal en dit team te brengen tot betere prestatieTs, welke er zelfs toe hebben geleid, dat in 1940 de A.F.C, kampioen van de noodcompe- titie werd en in 1941 eindigde op de 2e plaats. Hij heeft het met deze vrij willig op zijn schouders genomen taak lang niet gemakkelijk gehad; hij heeft er heel wat dagen voor moeten opofferen en onaangename opmerkingen en critiek voor moetan slikken; door woord en daad hè§ft hij onze jongens tot grootere krachtsinspanning weten te bewegen en op de clubavonden, als tal van anderen hun kaartje kunnen leggen of kunnen heibelen bij hun "kwartet je", was hij tot het sluitingsuur druk in de weer met de elftallen. Hierbij komt nog zijn vele merk voor de voetbalsport buiten de A.F.C. Op 10 Februari vierde Broeksmit zijn 50-sten verjaardag en tevens het feit, dat hij 20 jaar voetbal-bestuur der was. Het is karakteristiek voor "Broekie", dat we dit van de achterwacht moesten hooren; een kleine hulde, want van meer wilde hij niet weten, hebben we hem natuurlijk gebracht. Moge Broeksmit nog lange jaren zijn werkkracht geven voor de A.F.C. Trouwpartijen waren er ook al weer; die van Harry Scheepstra en die van Teun V.'iggemansen zullen niet vergeten worden; Hans iran Swol en Jan Hatzmann stapten ook in het huwelijksbootje, dat koers moge houden op de woeste baren van het leven. Buiten den A.F.C.-kring vonden ook nog lustra en andere herdenkingen i plaats. Zoo herdacht M. Koolhaas het feit, dat hij 25 jaar bestuurslid van Ajax was en H.A.H,Putter, dat hij 25 jaar een geldende functie inde voetbal wereld had. Onze buurvrouw BlauwWit vierde op grootsche wijze haar 40-jarige bestaan evenals V.V.A. Vitesse uit Arnhem, Hercules uit Utrecht en Robur et Velocitas brachten het dit seizoen zelfs tot 60 jaar. Minder prettige gebeurtenissen vonden helaas ook plaats; zoo moesten wij helaas voor goed afscheid nemen van onzen vriend Dr. Pim Raamsdonk, die ►eenige jaren geleden nog de nobelprijs mocht ontvangen. Hij ruste in vrede. Ook Dr. van Prooi je, de bondsvoorzitter, s&t met zijn ontzaggelijke verdienste voor het Nederlandsehe Voetbal, ging heen. Het spreekt vanzelf dat de A.F.C. bij beider uitvaart vertegenwoordigd was. De samenwerking in het bestuur heeft, zooals ook behoort, niets te wen- schen overgelaten; ieder verrichte zijn werkzaamheden met ambitie, Zooals U uit de convocatie voor deze vergadering hebt kunnen lezen, zullen we dit jaar echter van een onzer bestuurleden afscheid moeten nemen en wel van Ben Bonkink die,gedurende jaren het baantje van 2en Secretaris heeft vervuld, waarbij nog kwam de zorg voor De Schakel sinds deze gestencild wdöftfc» Dat hij met ijver en liefde voor zijn club deze minder prettige taak met hare vele beslom meringen naar behooren heeft volbracht, wordt wel bewezen door het feit, dat ook hij eenige jaren geleden met den nobelprijs werd begiftigd. Hier moge hem een woord van hulde en dankbaarheid voor zijn arbeid niet onthouden worden. Nu ik het tochover het vervullen van func/tie's heb, wil ik mijn bewon dering en waardeering voor het werk van de elftalcommissie, de enquête-com missie en vooral de jeugdcommissie niet onder steelen en banken steken. De elftal-commissie, oorspronkelijk bestaande uit Broeksmit, Jb. van Nek en P, Sanders en later uit beide eerst genoemden en Wim van Dykhuizen., heeft dit jaar met het samenstellen van alle senioren-elftallen heel wat werk moeten verzetten, hetgeen zij met plichtsbetrachting en nauwgezetheid heeft gedaan.

Jaarverslagen | 1942 | | pagina 8