Li l a*F,C. - 4 - Jaarverslag 1941/1942. maar heel goed, dat we daarop een vrijen Zondag kregen om over den moreelen 'optater heen te komen. En inderdaad scheen deze pauze onze jongens te hebben opgeknapt, want op 30 November werd zoowaar thuis het toch zeer sterke Yriendenschaar met 2-0 geslagen. Hierna kwam de lang vermijde wedstrijd tegen de Volewijokers uit. 'Het was de wedstrijd van den dag en we waren getuige van een goede en spannende kamp. De groenwitten namen de leiding en behielden deze tot de rust; de voorsprong was alleszins voor hen ver diend, want zij vormden een veel beter geheel en waren sneller. Een pracht goal van Johnny Claus na de rust bracht een keerpunt en zoowaar bestond AFC het om den achterstand in een 2-1 voorsprong om te zetten, waarna de Yolewijokers overdonderend .kwamen opzetten én het wederom aan het sublieme keepen van Gerrits te danken was, dat uiteindelijk de punten werden ver deeld. AFC behoort dan nog steeds tot de gegadigden voor de k* 1ste plaats, vooral door de daarna komende overwinningen op DWV thuis met 3-2 en op Watergraafsmeer uit met 3-1» We kwamen daarmede zelfs op de 2e plaats, Wel heel onverwacht wordt dan plotseling op 4 Januari de returnmatch tegen Volewijckers ingelascht; er kon weinig propaganda worden gemaakt, terwijl het weder niet meewerkte. De opkomst van het publiek was zeer behoorlijk, maar de wedstrijd werd toch niet het verwachte "kasstuk". De uitslag van den wedstrijd was thans smadelijk. Nu hadden wij met de rust een niet ge heel veidlende voorsprong van 2-1 weten te verwerven; na half time vonden eenige misverstanden in de achterhoede plaats, waarvan de snelle voorhoede van de Yolewijokers een dankbaar gebruik maakte. Onze spelers waren het hoofd kwijt, deden rare dingen en het werd een fiksche 8-2 nederlaag, die zeker voorkomen had kunnen worden. Hiermede was onze kans op de Ie plaats verkeken en in de dan volgende wedstrijden wordt afwisselend gespeeld, na dat eerst nog een periode van een 8-tal weken ons deed denken aan de "Over wintering op Nova Zembla", De 22ste Maart maakte oude herinneringen tot werkelijkheid, toen in een ouderwetsche diligence het A.F.C.-gezelschap de reis naar Oostzaan ondernam; de dames in de bak en de heeren op het dak. Het uiteindelijke resultaat werd de 4e plaats achter de Yolewijokers, H.Y.C, en Yriendenschaar met de volgende punten Yolewijokers 20 14 4 2 32 62-28 H.V.C. 20 11 5 4 27 31-27 Yriendens chaar 20 9 3 6 23 46-39 *i.F.C. 20 10 2 8 22 48-49 O.S.V. 20 7 5 8 19 37-44 Hilversum 19 8 2 9 18 38-48 Spartaan 19 b ï%f 18 33-37 Watergrsmeer 20 7 t IJL 16 29-43 Yolendam 20 6 3 11 42-47 Zeeburgia 20 f S 10 1* 31-4JL D.W.Y. 20 4 6 10 14 43-31 Wat zelden het geval is geweest, gebeurde thans nl. dat er meer goals tegen dan vóór waren» Toch was onze achterhoede het sterkere gedeelte van het team. De voorhoede was het zwakste deel en het gemis van een Janny Hazeweyer werd terdege gevoeld; aanvankelijk minder, omdat toen Disselkoen zoo gewel dig op schot was, doch toen deze sedert het midden van de competitie niet meer van zich deed spreken, kwam dat toch veel sterker naar voren. Yelen zal het eindresultaat zijn tegengevallen doch dan ten onrechte; insiders waren er van overtuigd, èat ons eerste aanvankelijk te hoog werd aangeslagen en gaven toe, flat teams als die van de Volewijckers en van H,Y»ü< sterker waren. -------- De reserve-teams hebben zich, zeoals reeds gezegd, best gehouden. Zij hebben geen bijzonder» goede resultaten bereikt, maar hebben zich goed weten te handhaven, zonder erg in gevaar te zijn geweest. Het tweede heeft, totdat hij vrij geregeld voor het 1ste moest spelen, een zeer goede steun gehad van Teun tfiggemansen. In hun wedstrijden tegen veelal vrij sterke teams

Jaarverslagen | 1942 | | pagina 5