-3- Dit jaar maakten de omstandigheden het onmogelijk ons reunistencliner te houden. De 46e verjaardag werd gevierd met een eenvoudig borreltJe bij Eggers tijdens hetwelk onzen zeer actieven commissaris vam materiaal, J.Nestelrcy, de zoo zeer verdienden Nobelprijs werd aangeboden. Het A.R.O.L.-tournooi 1939 zal'ons altijd blijven heugen. De oorlogsdreiging verdreef reeds den eersten dag de zoo gezellige Arolstemming en den 3den September 1939 brak de, groote, oorlog uit, zoodat wij geen spijt hadden het tournooi inmidaels afgelast te hebben. De finale's zijn niet meer verspeeld. Het tournooi 1940 had,niettegenstaande alles, een uiterst genoeglijk verloop. De belangstelling viel mede en onze vrienden van de Spaardammerdijk jonnen den nieuwen Arolbeker, welke zooals bekend, inplaats van de gestolen c|up, door D.W.S. en G.Bosch geschonken is. Alwe-r op initiatief van G.Bosch valt een nieuwe instelling te memoreeren Deze stelde eenplaquette beschikbaar, welke elk jaar verspeeld moet worden tusschen de adspiratnenelftallen van Ajax en A.F.C.. De bedoeling hiervan is, om reeds van jongs af, een goede sportieve geste te kweeken tusschen de aloude tegenstabders. genlij k tegen de verwachting- in hebben de A.F.C.-jongens reeds tweern,,., in f ra. ie wedstrijden de zege behaald. Het eerste elftal heeft in deze twee jaren graaie resultaten behaald. Door de mobilisatie was de K.N.V.B.genoodzaakt een noodcompetitie te laten verspelen en ziet, wat in jaren niet gebeurd was, wij werden kampioen. Groote vreugde heerschte er in de club» Het kampioenschap werd behaald door een zeer benauwde overwinning op l.V.V..Deze wedstrijd werd op een Zaterdagavond gespeeld en hierna vond in ars een sobere doch zeer hartelijke huldiging van het elftal plaats. Het seizoen 1940/41, bracht misschien nog een fraaier resultaat. Het was weer een normale competitie, dus geen vermenging met derdekalssers, en tevens v/eer met promotie en degradatie. Na een spannende race met Z.F.C, eindigden wij op de tweede plaats met één punt verschil. Voorwaar een prachtig seizoen, waarvoor naast de spelers hulde moeten brengen aan trainer Kaufman en last not least Broeksmit. -4-

Jaarverslagen | 1941 | | pagina 6