clubkring niet meer zoo' apprecieert, zooals dat vroeger het geval was. De clubavond maakt gelukkig een uitzondering, hoewel de vol ijverige clLibavond-comm. leden, Vollbracht en Bosch, grijze haren krijgen om.de wedstrijden uitgespeeld te krijgen. Het Reunistendiner in de Poort was weer O.K. en onze 2de Secretaris Ben Bonkink genoot de eer de Nobelprijs uitgereikt te krijgen. Dat Ben deze zeer verdiende belooning kreeg, dankt hij ■niet alleen aan de gewone secretariaatswerkzaamheden, maar ook in het bijzonder voor zijn volhardend werk in de Schakel, welker wekelijksch uitkomen een blijvend succes is. Onze Cricket-dub blijft er gelukkig, vooral sportief, uit stekend voorstaan en op het oogenblik zijn eenige elftallen zelfs in de running. Ik hoop van harte, dat de mannen in de. flanellen een paar mooie kampioenschappen in de wacht sleepen. De Honkbal-Club stapte in jeugdige, overmoed onvervaard in de 1ste klasse en moet thans ondervinden, dat het slecht kerseneten met de groote Heeren is. Zij waren hierop echter voorbereid, laten zij dus de tanden opeenklemmen en met mannenmoed en eensgezindheid het zoo schoone bezit verdedigen. Een groote slag voor hen-was, dat hun Voorzitter Meijer, die zoo vele jaren lid van A.F.C*, was, hun promotie niet meer mocht beleven. Het is oen groot verlies voor zijn familie en ons allen. Laat ons hopen, dat zijn zoon, de volbloed A.F.C.er Jan Meijer, het goede voorbeeld, hetwelk hij hem gaf bij zijn leven, moge volgen. - Ontstellend was ook het plotseling overlijden van Gerrit Langevoort. Geen lid, dat zich op den voorgrond drong, .doch wij, die zijn werk kenden, v/eten v/at deze man voor zijn Bood-Zwart over had.. Zijn vrouw en zoon Dirk kunnen zich overtuigd houden, dat hij bij ons in herinnering zal blijven als een best mensc-h en groot club man. Na deze sombere regels, kan ik gelukkig ook weer blijdere klanken laten hooren en dat is wel de beterschap van onzen Eere voorzitter, Peet Scheepens, en Dr. Raamsdonk. Zij waren ernstig ziek en hoewel zij nog erg in *t gareel moeten loopen zijn zij weer in ons midden. Ter gelegenheid van het Défilé bij het veertigjarig Regeerings- jubileum van H.M. de Koningin hebben wij met A.C.C. Hare Majesteit ook ons respect betuigd. Wij sloegen hierbij een behoorlijk figuur, hoewel het in den vervolge voor eenige Bestuursleden aan te bevelen is voor dergelijke gelegenheden een extra schoon boordje- in den achterzak te steken. Ons lid J, Hazeweyer speelde verschillende wedstrijden in het Amsterdamsche Elftal en de Zwaluwen. Gaat zoo voort, Jan, misschien zien wij je nog eens in het truitje met die mooie geliefde kleur. Op ons veld werd op den morgen van Holland-België de Jeugdwed strijd tusschen beide landen gespeeld.Tevens speelden wij twee lichtwedstrijden en wel tegen het A.V.B.-team en D.W.S. Over de financiëele toestand zal onze penningmeester, Mets, U dadelijk op zijn bekende wijze inlichten, doch m.i. behoort ook in dit jaarverslag het opmerkelijke feit thuis, dat eenige maanden geleden een vrijwillige heffing noodzakelijk was. Dat deze vrijwil lige heffing geen verplichte hoofdelijke omslag is geworden, is een compliment aan het adres van hen, die aan onze oproep gevolg gaven. Het leden-aantal is vrijwel stationnair gebleven. Thans hebben wij 12 Eereleden, 162 werk,leden, 170 onderst.leden, 67 junioren en 57 adspiranten, samen 468, Het vorige vereenigingsjaar bedroeg dit 12 Eereleden, 162 werk.leden, 173 onderst.leden, 77 junioren en 55 adsp.. gezamenlijk 479

Jaarverslagen | 1939 | | pagina 4