JAARVERSLAG 1933/1934. Een moeilijk jaar. Weinig successen, veel zorgen. Op één dag na, precies een jaar geleden, waren wij ook bijeen om de gebeurtenis sen, welke achter ons liggen nog eens voor den geest te halen en de toekomst van A.F.C, eens wat nader te belichten. In veel opzichten is het afgeloopen veree- nigingsjaar een copie van het voorafgaan de daar wij ons ook thans kunnen verheu gen over zegge één kampioenselftal, terwijl ik verleden jaar helaas nog de degradatie van ons 2de had te memoreeren, iets waar voor we dit jaar gelukkig bespaard zijn ge bleven. De mannen van Frans Meijer, die het 3de vormen, hebben gezorgd dat wij ten minste één kampioensdiploma in ontvangst mogen nemen en het is dan ook met groote vreugde, dat ik dit feit in mijn verslag vast leg. Jammer is het dat dit kampioenschap slechts behaald werd door beslissingswed strijden tusschen W.M.S. 2, Spartaan 3 en ons 3de, welke weder onbeslist bleven, waarna het doelgemiddelde besliste. Op de andere elftallen kom ik straks nader terug. Niettegenstaande de economische crisis nog steeds voortduurt, hadden wij, mede dank zij de contributieverlaging voor jon gere leden, in het seizoenbegin een groote ledenwinst te boeken. Wij brachten het zelfs tot acht eltallen plus twee junioren- en 4 adspirantenelftallen, maar tegen het eind van het seizoen hebben wij er toch weer eenige terug moeten trekken. Het blijkt ech ter meer en meer, dat onze vereeniging zetelende aan den rand van Plan Zuid, groote levensvatbaarheid heeft en ook in dit opzicht zou een succesvol seizoen van ons eerste wonderen doen. Wat echter afwijkt van het vorige jaar is onze accomodatie. De ingangen zijn be langrijk verbeterd, de Open Tribune is aan beide zijden verlengd, terwijl achter de goal een staantribune voor 2500 personen is ver rezen, waardoor thans 8000 toeschouwers op ons veld geborgen kunnen worden. Tevens is de bestaande trainingsverlichting met achtduizend kaars versterkt, zoodat men thans op ons terrein uitstekend avondwed strijden kan laten spelen. Men stelle zich echter niet voor dat nu alles up to date is. De Overdekte Tribune heeft hevig behoef te aan een verfje, terwijl wij ons clubhuis zoo zoetjes aan als een proeve van kleed kamerbouw van het grijze verleden kunnen tentoonstellen. De bovengenoemde verbeteringen hebben onze finantiën wel ietwat gedesorganiseerd. Temeer, daar behalve de Arolbeker de ont vangsten verre beneden de verwachtingen zijn gebleven. De competitie-indeeling van het eerste bracht niet veel big matches en de wedstrijd van het Amsterdamsch Elftal tegen Admira, waarvoor speciaal de ver lichting werd uitgebreid, verviel door het overlijden van onze geëerbiedigde Koningin Moeder. De penningmeester zal U straks echter een duidelijker beeld geven van een en ander, zoodat ik thans van dit op Be stuursvergaderingen bij uitstek populaire onderwerp kan afstappen. Toch wil ik nog even naar voren bren gen, dat voetbal in deze critieke tijden toch schijnbaar de eenige vermakelijkheid is, welke de massa in beweging kan brengen. Ons dapper Nederlandsch Elftal heeft door zijn markante overwiningen hiervoor het grootste werk verricht en de kampioenen Ajax, K.F.C., D.W.S., enz. hebben van deze hausse geprofiteerd. Het valt alleen maar te betreuren, dat wij eveneens niet een graantje mee kunnen pikken. Mijn op voetbal georiënteerd gemoed doet mij echter vergeten, dat ook de huldi ging van H.M. de Koningin op 9 September 1933 wel eenige menschen op de been heeft gebracht, A.F.C, heeft meegedefileerd en A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 2