vierde en de degradatie van het tweede elftal. Horn en zijn trouwe mannen hebben het hem weer gelapt en zijn voor het twee de achtereenvolgende jaar kampioen. Het is des temeer te waardeeren dat het vierde elftal ons deze surprise bezorgd heeft, daar wij in de eerste plaats wat kampioe nen betreft zeker niet verwend zijn en in de tweede plaats voor dit elftal alle pro motiekans ontbreekt. Het tweede heeft eindelijk het lot getrof fen, hetwelk al jaren gedreigd heeft. Het begon met een verblijdende overwinning op Ajax II, maar verder vallen er niet veel successen meer te vermelden. Het eindig de op de laatste plaats en moest degrada tie-wedstrijden spelen met R.C.H. II en Spartaan II. Uit deze wedstrijden werd slechts één punt gehaald, hetgeen voor zichzelf spreekt. Deze degradatie is een zware slag voor de vereeniging. De reserve eerste klasse was bij uitstek geschikt voor jonge spelers om wat routine op te doen en voor oudere spelers om weer in vorm te komen. Hoewel ik natuurlijk het tegendeel hoop, verwacht ik groote moeilijkheden het volgende sei zoen een dusdanig sterk team te formeeren om het verloren terrein weer te herwinnen, temeer daar dit jaar voor het eerst de ju niorencompetitie van den K.N.V.B, aan vangt en de toevoer van jonge spelers dus gering zal zijn. Enfin, laten wij niet wan hopen. Zij, die voor ons tweede gekozen zullen worden, hebben een schoone taak; laten ze die met liefde en enthousiasme ver vullen. Het is dit jaar een onverdeeld genoegen om over ons eerste elftal te schrijven. Ik weet wel, dat de plaats op de ranglijst nu niet zoo hartverheffend is, ja zelfs, dat de laatste plaats langen tijd weer groote aan trekkingskracht voor ons team had. Maar het is toch een feit, dat de beide matches tegen D.W.S., uit tegen H.F.C, en thuis tegen Spartaan van zeer goed gehalte wa ren, maar wat wel het meest tot verheuge nis stemde was de prachtige team-spirit. Ik geloof toch niet te bout te spreken, als ik beweer, dat het jaren her is, dat wij een elftal hadden hetwelk in voor- en te genspoed zoo homogeen was. De geheele zomer is er hard getraind en wie dacht, dat de koude winteravonden afschrikwekkend voor de heeren zouden zijn, is bedrogen uitgekomen. Vooral toen in December Bro- milow vertrok en onze tegenwoordige trai ner de populaire Piet Donaghy voor hem in de plaats kwam, was het voor captain Nico Neseker een kolfje naar zijn hand. Veel namen heb ik nooit in mijn jaarverslag ge noemd en zal daar ook nu niet van afwij ken. Daarom zij het mij vergund in den persoon van Nico Neseker al de spelers te huldigen voor hun betoonde clubliefde en hier voor onze opvolgers vast te leggen, dat in 1933 A.F.C, eerste elftalspeler bezet die wel wat, ja héél veel voor hun club over hadden. Het zou ondankbaar zijn om bij de behandeling van dit onderwerp niet nog eens het werk van de trainingscommissie te memoreeren; dat het gewaardeerd wordt blijkt wel uit het feit dat haar voorzitter Willy Brusse op het jaarlijksch diner, het welk dit jaar op 21 Januari in L'Europe ge houden is, de A.F.C.-nobelprijs uitgereikt is. Het derde elftal had, evenals het vorig jaar, kampioens-adspiraties, alleen heeft het 't nu langer volgehouden. D.W.S. II bleek echter iets sterker te zijn en werd dan ook kampioen. Wat onze brave derde elftal- Iers zich echter niet hebben laten ontglip pen, dat is de Zilveren Kraai. Op het bij zonder prettige Kersttournooi van H.B.S. lieten zij zich gelden en hoewel het lot ook wat meehielp, wonnen zij na feilen stijrd tegen H.B.S. IV het begeerde vogelbeest. Aanstaande Kerstdagen zullen wij hem weer moeten verdedigen; dus 3e elftallers weest paraat, want één ding is zeker, de kraaien willen hun kraai terug. Het 5e elftal heeft zich voor de eerste maal in de reserve eerste klas A.V.B, goed gehouden, hetgeen op zichzelf al een geluk- wensch waard is. Van het 6e en 7e elftal valt niets bijzonders te memoreeren. Van de jongenselftallen vallen helaas weer geen successen te vermelden. Het zal een zware dobber worden een behoorlijk junioren-elftal voor de K.N.V.B.-competi- tie samen te stellen. In dit verband is het pijnlijk te moeten vermelden, dat de com missie welke de zoo belangrijke lagere elf tallen behandelt, thans uit zegge één per soon bestaat. Van Dijk bedankte aan het begin van het seizoen. Langevoort, die zoovele jaren prachtig werk in deze com missie gedaan heeft, moest zich helaas ook terugtrekken en zoo is George, Mussolini! De elftallen stelt hij samen, bezoekt drie wedstrijden per morgen en neemt dan nog zoo noodig jongens mee naar den wedstrijd A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4 -

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 5