Tevens werd, doordat het Amsterdam sche Elftal in verband met het veertig-jarig jubileum van den A.V.B, een oefen-cam pagne op ons verlicht terrein hield, achter eenvolgens tegen Haarlem, R.C.H., Z.F.C, en K.F.C, gespeeld, waarbij steeds een be hoorlijke publieke belangstelling was. De leden, die echter de gevolgtrekking maken, dat de kas nu wel te klein zal zijn, zullen de cijfers, die de penningmeester hun straks zal doen hooren, een teleurstelling moeten zijn. Onze onkosten stijgen met de inkom sten, zoodat groote kas-saldos vooralsnog uitgesloten zijn. Bij bovengenoemde avond-wedstrijden is gebleken, dat onze accomodatie en verlich ting nog veel verbetering behoeft. Een commissie bestaande uit Bosch, Mets, Sel- les en de Vilder, werkt hiervoor plannen uit, welke wij, indien zij niet te kostbaar zijn, hopen uit te laten voeren. De oefenwedstrijden van het Amster- damsch Elftal waren ook in een ander op zicht voor ons belangrijk, doordat bijna steeds Ch. Lungen en Uiterwijk meespeel den. Officieele wedstrijden voor het Am sterdamsen Elftal speelden Dorlas tegen Rotterdam op Nieuwjaarsdag, Uiterwijk 2 maal tegen Antwerpen en 1 maal tegen Wiener Sportclub, Charles 1 maal tegen Antwerpen, Rotterdam en Wiener Sport club. Hoewel de halve Schakel soms over ons kanon Lungen volstaat, acht ik het toch mijn plicht de wonderbaarlijke evoluties des Heeren Lungen hier vast te leggen. Reeds vroeg in het seizoen speelde hij weer voor ons eerste en zijn prestaties waren van dien aard, dat hij zich weer in de be langstelling van de technici ging verheugen. Zooals gezegd, speelde hij vele wedstrij den voor het Amst. Elftal en ook werd zijn naam genoemd in verband met een plaats in ons nationale team waarvan een wedstrijd met het Zuidelijk Elftal tegen Admira het gevolg was. En hoe en op wel ke manier hij steeds weer uit Londen over kwam was voor velen een raadsel. Soms over het water, soms door de lucht, dan bleef hij maar eens een paar dagen in Hol land, maar present was hij. Behalve twee maal. De eerste keer n.b. tegen H.F.C, was het zoo mistig, dat de boot niet binnen ko men kon en hij even over tweeen op ons veld verscheen toen de wedstrijd juist be gonnen was. De tweede keer was het nog fraaier. Charles was gekozen in het Amster. Elftal tegen Antwerpen, welke wedstrijd in Ant werpen gespeeld zou worden, 's Morgens stapte ons Kareltje welgemoed naar Croy- don, om maar weer eens te vliegen, het geen echter niet doorging daar de zaak vol was. Charles niet bang, huurde een lucht- taxi, welk vervoermiddel volgens natuur getrouwe beschrijving zooiets moet zijn als het ploffie van Kromschröder, maar dan met vleugels. Met Kromschröder kom je echter overal (zelfs in Laren) maar Char les met zijn „overseatax" kwam er niet. Eerst zag de piloot Gent schijnbaar voor Antwerpen aan en daarna boven Brussel had hij blijkbaar plotseling trek in Brussel- sche kooltjes, want hij daalde tenminste weer. Met dat al kwam de ongelukkige Charles eerst bij het diner in Antwerpen om nog net een paar koude aardappelen mee te kunnen pikken. In Antwerpen is hij verder niet meer verdwaald dank zij de zor gen van diverse moederlijke A.F.C.-ers. Terwijl ik dit verslag samenstel is Lun gen gekozen in het officieuse Nederland- sche Elftal tegen Hongarije. Laten wij ho pen voor hem en voor de club, dat het een succes wordt. Verder vond op ons veld een Holland- België-wedstrijd voor doofstommen, de be kende beurswedstrijden, een beslissings wedstrijd R.C.A. II—Sloterdijk II, Jack Hylton tegen Carlton en last not least de A.V.R.O. tegen de Royal Horseguards plaats. Voor dezen laatsten wedstrijd had ik 'n zwak oogenblik ons oud lid Han Hollander de toezegging gedaan, dat er geen entree geheven zou worden. Als ik ooit iets be rouwd heb, was dit het wel. Ons terrein is nog nooit zóó bezet geweest. En geen ge woon publiek, maar allemaal jongetjes. U weet wel, van die leuke Amsterdamsche jongetjes. Het was precies een sprinkhanen plaag, als je er één wegjoeg, kwamen er tien terug. Het paard probeerden ze in de sloot te jagen, op ons bij-veld begonnen ze reeds een voetbalmatch te spelen; de ge- heele afrastering was kapot en Piet Bos, Dirk Langevoort en ik vochten op het laatst. O, A.V.R.O. wat zijt gij toch popu lair, maar dit toch nooit meer. Eerlijkheids halve moet ik echter vermelden, dat de A.V.R.O. de schade vergoed heeft. Wat onze elftallen deden. Wat de elftallen betreft zijn twee feiten m.i. het eerst aan de beurt om genoemd te worden, n.1. het kampioenschap van het - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 4