Jaarverslag 1932/1933. 12 Maanden Voetbal-lief en leed. Mijne Heeren, Weer is een A.F.C.-jaar verstreken en zooals ook zoovele dingen jaarlijks weder- keeren, zoo rust ook op uw secretaris de jaarlijksche plicht U de daverende dingen uit ons voetbalhuishouden in Uwe herinne ring te brengen. Verleden jaar schreef ik in mijn aanhef, dat wij een van de ergste depressies mee maakten welke de wereld ooit gekend had; maar hoe ik de toestand nu moet kwalifi- ceeren weet ik heelemaal niet meer. Jan zegt, dat de crisis morgen geëindigd is, Piet beweert, dat het langzaam maar zeker weer een hemel op aarde zal worden en Excellentie Colijn gilt, dat het hier in Holland pas begint!!! Ik geloof, dat het beste is, onze zielen maar in lijdzaamheid te bezitten en het ,,still going strong" maar netjes zonder fouten te blijven vervoegen. Personalia. Als een gevolg van bovengenoemde op wekkende omstandigheden staan wij ook thans weer voor een mutatie in ons Bestuur. Toen in Juni 1932 Gé Bosch als penning meester bedankte en Jaap van Nek eerste en Arie Mets tweede werd, leek het of dit departement een reeks van jaren door ge noemde Heeren beheerd zou worden. He laas het lot heeft anders beschikt, en Jaap van Nek treedt hedenavond uit Uw Be stuur. Acht jaren heeft Jaap als bestuurslid onze club op voorbeeldige wijze gediend en zijn uittreden kunnen wij dan ook zeer ze ker als een zware slag voor ons college aanmerken. Voor mij heeft dit feit nog een grootere beteekenis, daar Jaap, Jo Wij- nand en daarna ik tot de jongere generatie behoorden, welke indertijd voor een be stuursfunctie waardig gekeurd werden en waarvan ik dus de eenige overblijvende ben. Ons contact is steeds, en vooral in het afgeloopen jaar, in het Dagelijksch Be stuur, van de aangenaamste soort geweest, zoodat ik met zeer veel leedwezen dit af scheid vermeld. Ik hoop echter van harte, dat Jaap hoewel „uit" het bestuur voor de club toch ,,in" zal blijven. In de September-vergadering was er ook reeds een bestuurs-vacature door het be danken van den vice-voorzitter Fons de Vilder. Vele jaren heeft Fons het beste wat in hem was voor zijn geliefd A.F.C, ge geven! Het valt dubbel te waardeeren, dat in de zen tijd, nu vele menschen, die in het maat schappelijk leven iets te beteekenen hebben zich van ons spel afwenden, Fons steeds het voetbal en daarmede A.F.C, trouw ge bleven is. Dat de Algemeene Vergadering hem tot eerelid benoemde, was dan ook zeer verdiend. Het prettige is, dat de laat ste maanden gebleken is, dat Fons het eere lidmaatschap niet-als een soort pensioen be schouwt, doch zich nog daadwerkelijk voor de club interesseert. Tot Vice-Voorzitter werd bij enkele can- didaatstelling Willy van den Brink geko zen. Het plotselinge overlijden van Willy Sanders ligt ons nog versch in het geheu gen. Met hem ging heen een echte vereeni- gingsman die vooral in A.C.C, een groote rol gespeeld heeft, terwijl hij in A.F.C, eenigen tijd E.C.-lid was. De groote slok-op, die tegenwoordig niet veel meer te slikken heeft, pikte na tuurlijk juist weer een A.F. C.-er i.c. Her man Fürstner. Herman behoorde tot die jongens, die niets dan vrienden hebben en als wij hem nog eens als een dikke, rijke verlofganger terugzien, zal het ons allen oprecht verheugen. Algemeen Overzicht. Het achter ons liggende vereenigings- jaar moet ons m.i. tot tevredenheid stem men. Het ving aan met een geslaagd A.R. O.L. beker tournooi, terwijl de competitie ons diverse big-matches zooals A.F.C. D.W.S., A.F.C.-H.F.C, enz. bracht. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 3