alleen de overwinning op Zandvoort ons kon redden, toen onze jongens plotseling uit het bekende vaatje begonen te tappen. Charles Lungen, die zich voor de tweede helft van het seizoen weer beschikbaar had gesteld maakte er netjes 44 van. En toen kwam het. Al zal ik betovergrootvader zijn, vergeten dop ik het niet meer. Roel van Nek rent langs het lijntje, zet voor, Charles vangt den bal op en hoog vliegt het ding in het net en meteen daarmede mijn zoo ongeveer geves tigde naam als bezadigd getrouwd man. Even daarna maakt Charles er nog 64 van en in een soort deliriumtoestand verlieten wij de Meer. Een 10 overwinning op Zandvoort besloot dezen eindspurt, waardoor wij eindig den: 7de, 18 gesp., 5 gew., 4 gel., 9 verl, 14 p., 37—55. Ons derde elftal scheen aanvankelijk nei gingen te hebben kampioen van de Res. 3e klasse te worden, lang duurde de pret echter niet en daar reeds voldoende punten behaald waren, werd de competitie rustig uitgespeeld. De cijfers zijn: 4de pi., 18 gesp., 9 gew., 3 gel., 6 verl., 21 pt., 49—39. Op vereerende uitnoodiging van H.B.S. heeft dit elftal op de Kerstdagen deelgenomen aan door deze vereeniging uitgeschreven wedstrijden. Den eersten dag werd er van de Jagers en H.B.S. IV gewonnen, doch den tweeden dag bleken de heeren hun kruit ver schoten te hebben en slaagden er niet in een prijs machtig te worden. Hoe groot de vreugde ook was, toch werd zij getemperd door het feit, dat het zoo zoet jes aan onduldbaar wordt, dat een eerste elftal van een vereeniging als de onze, ieder jaar zulk een vernederende rol speelt. De traditie getrouw werd voor den K.N.V.B.-beker de eerste wedstrijd tegen Assendelft met 42 verloren. Gelukkig zijn er teekenen, die erop wijzen, dat wij een anderen tijd tegemoet gaan. In de na-competitie der Amsterdamsche 2de klassers werden door ons eerste be vredigende resultaten bereikt, n.1. in 5 wed strijden 7 punten. De laatste wedstrijd tegen D.W.S. moet nog gespeeld worden. Met op rechte vreugde begroet ik de reeds bekende Trainingscommissie, bestaande uit de H.H. Bos, Brusse, Neseker, Selles en Wittebol met assistentie van Dorlas, Horn Neseberend. Ik hoop van harte, dat zij succes zal hebben en de E.C. in overleg met haar vasthouden zal aan het principe: alleen spelers in de hoogere elftallen met liefde en bereidheid om iets op te offeren voor onze geliefde oude club. Ook het 2e elftal heeft langen tijd in gevaar verkeerd doch ook hier heeft alles zich ten goede gekeerd. Toch is het uiterst riskant om elk jaar op het laatste nippertje te ontsnappen. Captain Jaap van Nek zal het mij eens zijn, dat een degradatie uit de Reserve 1 e-klasse een ramp voor de A.F.C, zal zijn. De eind stand was hier: Onze Kampioenen. En nu is voor mij het vreugdevolle moment daar te kunnen gewagen van de twee elftallen, die ons verblijd hebben met een kampioen schap. Het 4e en 5e elftal zijn er in geslaagd respectievelijk het kampioenschap van de Res. Ie klasse en 2e klasse van den A.V.B, te behalen. Dit zijn feiten, waarvan wij lange jaren gespeend zijn gebleven en wij noemen de aanvoerders Horn en Dorlas met hun onvermoeide pogingen om deze fraaie resul taten te bereiken. Werden v/ij eerst verblijd met de mededeeling, dat het 5e elftal zonder strijd zou promoveeren naar de Res. Ie klas, later bleek dit op een misverstand te berusten en moest men nog met Heemskerk II, D.W.S. IV en S.L.T.O. II om drie plaatsen in de Res. Ie klasse spelen. Het succes was gering, het geen ten deele te wijten is aan het feit, dat tegen D.W.S. IV eenige spelers hun elftal in den steek lieten, hetgeen men niet anders dan als misselijk kan qualificeeren. Tegen Heemskerck II werd echter gewonnen en daar deze heeren zoo vriendelijk waren in het ge heel geen wedstrijd te winnen, promoveerde ons 5e naar de Reserve Ie klasse. A.F.C. IV. 16 gesp., 12 gew., 3 3gel., 1 verl.. 27pt. 82—25. 5de pi., 18 gesp., 8 gew., 1 gel., 9 verl., 17 pnt, 46—49. A.F.C. V 16 gesp., 13 gew., 1 gel., 2 verl. 27 pt. 75—22. A-F.C-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6

Jaarverslagen | 1932 | | pagina 3