bob kei" toegelicht. Aangezien dit protest in eerste instantie zonder getuigenverhoor aan T.O.G. werd toegewezen, werd door ons revisie bij den K.N.V.B, aangevraagd, en ons werd daarna de gelegenheid geboden ons standpunt inzake dit protest voor de P.C. uit een te zetten. Voorzitter Galavazi heeft dit op buitengewoon kundige wijze gedaan, doch slaagde er niet in de P.C. tot een ander in zicht te brengen. Een zware desillusie voor onzen Praesus, welke het A.F.C.-belang in deze aangelegenheid voor meer dan 100 verdedigd heeft. Dat talrijke sportmenschen, waaronder wel vele kopstukken, de meening van de P.C. totaal niet deelen, is uit de tal rijke persberichten wel tot zijn recht gekomen. Zoodat, alles wel beschouwd, T.O.G. in plaats van de gedupeerde, de meest bevoor deelde in dit protest geweest is. Door het winnen van het protest tegen Z.V.V. kregen wij dus 1 punt meer en eindig den gelijk met D.E.C., T.O.G. en Hollandia, zoodat een halve beslissingscompetitie noodig was om uit te maken, welke vereeniging degradatiewedstrijden moest spelen. De eerste beslissingswedstrijd tegen D.E.C, werd door ons met 21 gewonnen, hoofd zakelijk dank zij twee mooie doelpunten van Charles Lungen, en buitengewoon kundig verdedigen van Stradmeijer. De tweede wedstrijd tegen Hollandia bracht ons wederom een 21 overwinning, en A.F.C, was gered voor de Tweede Klasse. De enorme belangstelling, welke voor dezen laatsten wedstrijd in Wormerveer bestond, bewees wederom eens, dat nog door een groote schare getrouwen met de A.F.C, wordt medegeleefd. In de laatste wedstrijden hebben de spelers zich stuk voor stuk geheel gegeven, hebben zij gezwoegd om A.F.C, daar te houden, waar zij behoort. De verdediging heeft be wezen de tegenpartij in bedwang te kunnen houden; de half-linie heeft, zoowel verdedi gend als aanvallend, behoorlijk gespeeld, speciaal in den laatsten wedstrijd tegen Hol landia. De voorhoede heeft er van gemaakt wat zij kon en zij heeft het geluk gehad dat er een middenvoor stond, welke de kansen wist te benutten, want het uiteindelijke doel van voetbal blijft toch steeds „de bal in het net"! Bij dezen middenvoor wil ik nog even stil staan. Charles Lungen woonde in Londen en had het voetballen reeds vergeten. Totdat de A.F.C, hem riep om te helpen, om haar te helpen de smadelijke degradatie te dóen ont gaan. En Charles Lungen kwam. Uit Londen reisde hij vijf maal naar Holland om met zijn oude club de moeilijke wedstrijden mede te spelen. En met succes, met enorm succes. Van de 11 doelpunten, welke A.F.C, in de laatste zes wedstrijden scoorde, maakte Charles er negen. Zijn moeite is dus beloond. Hij heeft een groot aandeel in A.F.C.'s redding gehad, en een zeer erkentelijk woord van dank van de A.F.C, aan Charles Lungen is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. Ons tweede elftal heeft het niet veel beter gemaakt, hoewel een beslissingscompetitie voor de laatste plaats gelukkig niet noodig bleek. Het schijnt bij het tweede elftal zoo'n beetje gewoonte te worden, dat de eerste vier wedstrijden van de competitie verloren wor den. Dit is tenminste het derde seizoen, dat het tweede elftal dezen stelregel gehuldigd heeft. Ik hoop, dat de heeren van het tweede deze traditioneele vier wedstrijden in het vol gende seizoen beter in het oog zullen houden. Na deze 4 nederlagen heeft het tweede met afwisselend succes gespeeld, doch de aller laatste wedstrijd tegen Z.F.C. II uit, welke met 11 werd gelijk gespeeld, bracht de be slissing. R.C.H. II werd hier het kind van de rekening. Voor captain Jb. van Nek zal het wel een groote voldoening geweest zijn, den beroem den gelijkmaker tegen Z.F.C. II zelf te heb ben kunnen scoren. De captaincy van Jb. van Nek is keurig en onder zijn leiding zal ons tweede elftal zich zeker nog lang staande weten te houden. A.F.C. II eindigde op de 8ste plaats met 18 gesp. wedstrijden, 6 gew., 2 gel., 10 verl., 14 punten, 29 voor, 41 tegen. Het is een geluk, dat ons tweede elftal zich in de Reserve Eerste Klasse heeft weten te handhaven, aangezien in deze afdeeling in het algemeen goede en gezellige wedstrijden ge speeld worden. Ons derde elftal, onder de gezellige leiding van onzen steeds jeugdigen veteraan Botje, deelde dit jaar totaal niet in de laatste-plaats- malaise. Het degradatiegijntje had het ver leden jaar reeds meegemaakt, en het wilde nu meteen het verloren terrein terugwinnen, hetgeen bijna gelukt' is. Z.F.C. III bleek ech ter voor onze jongens te sterk en ging met het kampioenschap strijken. Het derde elftal heeft dus getoond, wederom terug te willen naar hooger sferen, en ik hoop van harte, dat dit in het a.s. seizoen mag gelukken. A.F.C. III eindigde, practisch gesproken, op de tweede plaats, met 18 gesp., 13 gew., 0 gelijk, 5 verl., 26 punten, 61 voor, 24 tegen. Eén wedstrijd werd door het derde niet meer A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 3