Elftalcommissie. H. Oliver, Roerstraat 86. Tel. 25266. W. F. C. Sanders, van Breestraat 133. Tel. 23409. Mr. A. Salbelson, Leonardostraat 1. Tel. 22884. J. J. Fürstner, Nic. Maesstraat 121. Tel. 23669. A.F.C.-SCHAKEL. Redactie: J. H. Wijnand. Noorder Amstel- laan 173. Tel. 20654. Administratie: J. van Nek, Roerstraat 52. Tel. 29870. Drukkerij: N.V. „'t Koggeschip", Nieuwe Achtergracht 102—104. Tel. 51204. WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Met onze Jaarlijksche Algemeene Vergade ring behoort het veelbewogen seizoen 1930 1931 tot het verleden, terwijl daarmede de eerste stap werd gezet in het seizoen 1931 1932. Het is toch een bijzonder voorrecht van ons, voetballers, (misschien of waarschijn lijk zelfs, is dit ook bij andere sporten, al is het dan ook in mindere mate, het geval), dat wij ieder seizoen weer zoo hoopvol beginnen. Of je vereeniging nog pas enkele jaren „ge hoopt" heeft, of dat dit al 37 jaar het geval geweest is, altijd begint men maar weer met frisschen moed. „Es reden und traumen die Menschen viel von bessern künftigen Tagen" en dat kan men ook van ons, clubmenschen, zeggen. Ondanks alle teleurstellingen hoop je altijd maar weer, dat het volgend seizoen nu eindelijk eens de vervulling van je wenschen zal brengen. Je hoopt, dat het nu eens beter zal gaan, hetgeen voor ons beteekent, geen degradatie-gevaar in de eerste plaats, en in de tweede een gooi naar het kampioenschap met een schemering van promotie in het ver schiet! Voor een eerste-klasser lokt dan weer het afdeelings- en landskampioenschap. Toen ik den wedstrijd AjaxWiener S.C. bij woonde, kon ik mij zoo echt indenken, welk een groote, mooie voldoening het voor de Ajax-spelers moet wezen, te weten, dat zij zulk een subliem spel kunnen spelen en voor de bestuurderen, dat zij een organisatie heb ben opgebouwd, welke met zulk een elftal haar sportieve kracht demonstreert, een kracht, welke haar weerga in ons land niet vindt en waarop voetballend Amsterdam met recht trotsch mag wezen! Eere wien eere toe komt! Een woord van hulde en respect voor zulke prestaties mag niet achterwege blijven en is in onze „A.F.C.-Schakel" zeker op zijn plaats. Voor de actieve voetballers, die dergelijke wedstrijden aanschouwen en zien hoe mooi, hoe fair en hoe gemakkelijk het voetbalspel toch in de perfectie gespeeld kan worden, een lust voor de oogen voor ieder, die zijn hart aan voetbal verpand heeft, moet het toch on getwijfeld een prikkel vormen, om te probee- ren, hun spel ook tot een dergelijk peil op te voeren. Het is duidelijk, dat een speler er zich dan ook met hart en ziel aan geven moet, want het is logisch, dat alleen een speler, die zijn spieren volkomen anderhalf uur in be dwang heeft, tot zulke prestaties in staat is. Een dergelijk uithoudingsvermogen en tempo krijg je niet met alleen maar 's Zondags je partijtje te spelen. Oefenen en trainen zijn zaken, welke daarvoor absoluut noodzakelijk zijn, al zijn zij dan ook altijd niet even prettig voor op hun gemak gestelde voetballief hebbers. Het is begrijpelijk, dat indien men iets be reiken wil, men bij de samenstelling van ons eerste elftal, met het bovenstaande goed reke ning houden en bij de keuze der spelers trach ten moet, diegenen te vinden, die zooveel voor hun spel persoonlijk en tevens voor hun club gevoelen, dat zij met liefde en opgewektheid zich aan serieuze training willen onderwerpen. Al heeft een speler ook nog zulke aange boren voetbalcapaciteiten, doch voelt hij er niets voor om door geregelde training te zor gen, dat hij deze capaciteiten ook gedurende een geheelen wedstrijd voor 100 pCt. kan demonstreeren, dan is hij van minder practisch nut, dan een minder begaafde voetballer, die dit wel kan en op den duur juist door zijn trainen onder vakkundige leiding, ook zijn technische qualiteiten verbetert. Dit feit, aan welks beteekenis wij in de laatste jaren waar schijnlijk tot ons nadeel te weinig waarde heb ben gehecht, doch waarvoor als excuus kan aangevoerd worden, dat wij de zomermaan den te weinig voor behoorlijke voorbereiding in deze richting hebben benut, zoodat wij bij het begin van het seizoen maar weer op den ouden toestand voortborduurden, moet het richtsnoer zijn voor de samenstelling onzer hoogere elftallen voor het komend seizoen. Het Bestuur is zich volkomen van de nood zakelijkheid van deze werkwijze bewust en daarom is het zoo verheugend, dat onze Alge- - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 13