I«i waarin ongetwijfeld Charles Lungen een groot aandeel had, op de 6de plaats eindig den. 18 gesp. 7 gew. 1 gel. 10 verl. 15 p. 4149 Het tweede elftal heeft ons ook in de benau wenis doen zitten, want ook dit elftal toonde een bedenkelijke neiging om onderaan te bengelen. En toch hebben zij in doorsnee beter gespeeld dan ons hoofdteam. Maar door het minime krachtverschil der reserve eerste klassers waren 14 punten noodzakelijk om aan degradatie-wedstrijden te ontkomen. De laatste wedstrijd was de beslissende. H.F.C, was onze tegenstandster en het was een verduiveld hard eitje. Maar Jaap van Nek zal wel een van zijn tooverspreuken ge preveld hebben, want 42 was het eind resultaat en weer was een A.F.C.-elftal gered". De stand is 9de plaats. 18 gesp. 5 gew. 4 gel. 9 verl. 14 p. 3645 Na al die „narrow escapes" zou het al te fraai geweest zijn, als ook ons derde elftal den dans ontsprongen was, het heeft het wel moedig geprobeerd, maar het mocht niet zijn. Zij eindigde met: 14 gesp. 2 gew. 2 gel. 10 verl. 6 p. 2340 De degradatie-wedstrijden brachten ons in een heele competitie tezamen met Zeist II, Zeeburgia II, Volewijckers II, en Baarn II. Hiervan gingen drie clubs over naar de reserve 2e klasse. Hoewel Zeist II zich terug trok en er dus maar een slachtoffer vallen moest, was ons derde elftal wel zoo goed om daarvoor te willen fungeeren. Haar cijfers in de degradatie-competitie waren: 6 gesp. 1 gew. 1 gel. 4 verl. 3 p. 1117 Het volgend seizoen kunnen wij het nu in de reserve derde klasse beter trachten te doen. Het is zeer zeker altijd een verlies als er een elftal degradeert, maar in dit geval nu het team jaren achtereen gevochten heeft om zich te handhaven, is het misschien voor den geest onder de spelers beter in een lagere afdeeling te spelen en dan wellicht weer eens het bijna vergeten genot der overwinningen te smaken. Onze A.V.B.-elftallen waren volkomen in de lijn en deden ook al geen daverende din gen. Het altijd min of meer rumoerige vijfde scheen langen tijd wel iets voor een kam pioenschap te voelen, maar durfde toch schijnbaar tenslotte onzen naam niet met een kampioenschap in opspraak te brengen. Zelfs de troetelkinderen van Langevoort herhaal den hun prestaties van het vorig jaar niet hoewel ook daar de kans bestaan heeft. De standen zijn hier: gesp. In de wedstrijden om den Nederlandschen Voetbalbeker hadden wij een ongekend suc ces. De eerste wedstrijd tegen de derde klas- ser Z.R.C, wonnen wij met 31 en tegen RODA, Oostelijke tweede klasser leden wij te Deventer een 32-nederlaag, zoodat wij met onze gewoonte om van een of andere A.V.B.-club te verliezen, gebroken hebben. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van den N. V. B. waren wedstrijden vastge steld waarvoor ook wij hadden ingeschreven. De clubs werden in groepen van vier inge deeld, onze afdeeling bestond uit: V.O.C., SVV. Baarn en A.F.C. De eerste wedstrijd tegen Baarn op ons veld werd met 31- stand in ons voordeel afgebroken, doordat de scheidsrechter plotseling bevreesd werd, dat-* de regen een nadeeligen invloed zou hebben op de flanelletjes of de gezondheid der Baarn-spelers. Deze wedstrijd werd opnieuw vastgesteld maar daar Baarn voor de eer bedankte, kwamen wij tegen SVV. te Schie dam en verloren aldaar met 53. Zoo is dus het seizoen 1929/30 (waarin wij het 35-jarig jubileum vierden) weer zon der eenig sportief succes geëindigd. Reeds in Juli werd met de training aan gevangen, maar slechts eenige spelers gaven zich de moeite geregeld te komen. Tijdens het seizoen werden de Heeren elke week door een circulaire opgeschrikt om resp. in de schermzaal van Aerts, onder leiding van Aerts, en in de gymnastiekzaal der H.B.S. in de Zocherstraat onder leiding van Köhlmann hun body fit te maken, maar deze circulaires werden waarschijnlijk voor andere doelein den gebruikt want de opkomst was treurig. Het ontbreekt de meeste spelers aan liefde voor hun vereeniging, aan animo om iets te presteeren voor hun club, welke toch werke lijk waard is iets voor te doen. Weten zij niet wat het beteekenen zou als onze A.F.C, niet meer bestond? Dan zouden de verhalen los komen over leuke wedstrijden en over alles wat A.F.C, ons geeft. 4de 4 pi. 14 7 gew. 3 gel. 4 verl. 17 36—32 5de 3 16 10 2 4 22 65—42 6de 5 16 7 1 8 15 48—52 Jun. 3 18 11 0 7 22 67—57 Adsp. A 2 16 9 5 2 23 32—16 B 4 18 8 2 8 18 45—39 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 3