SEIZOEN 1960-1961 De weg naar het kampioenschap i§ -"f- WF Na een pass van Henk van Dam scoort Wim Bouwhuis het derde doelpunt voor A.F.C. Wat de verwachtingen waren aan het begin van het seizoen en hoe de competitie van start ging. In de Schakel van september 1960, schrijft onze voorzitter Henk Kappelhoff onder andere het volgende "De competitie is inmiddels weer begonnen. Evenals verleden jaar was Hercules onze eerste tegenstander en de schrik sloeg alle wat AFC was om het hart, toen wij binnen tien minuten reeds op een 3-0 achterstand stonden. Toen bleek echter de mentale kracht van ons elftal, dat ondanks deze tegenslag de tanden op elkaar zette en nog voor de rust twee doelpunten scoorde. Na de rust werd gelijk gemaakt en Hercules had hoe langer hoe minder in te brengen, er kwamen nog dotten van kansen, doch ze werden helaas niet benut. Na de verschillende wedstrijden die ons eerste reeds heeft gespeeld, kunnen wij zeggen, dat de voorhoede bij verleden jaar aan kracht heeft gewonnen, doch dat het in onze afdeling wel blijkt, dat het onderlinge krachtsverschil zeer gering is. Ons elftal zal alles op alles moeten zetten om een goede plaats te bereiken. De capaciteiten zijn aanwezig, de goede wil eveneens, wij beschikken thans over een goede trainer, in wie wij volledig vertrouwen hebben". Dat het seizoen zo succesvol zou aflopen, werd wel gehoopt, maar de verwachtingen waren nog gematigd optimistisch. A.F.C. - H.B.C. 3-2 Wim Bouwhuis wordt ten val gebracht. 'T Robbie Duis in actie. A.F.C. - J.S.V. 5-0 Henne Boskamp benut een strafschop. 99

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 99