.SSIpSBSBSSSB Ai C zegevierde in Hillegom en kon de kampïoensvlag hijsen SEIZOEN 1966-1967 J* A.F.C. WlhEWu. de weg naar het kampioenschap. i Km A.F.C. - de Spartaan 1-1 Nico van Til en Nol Kuikens in actie. Het zal een ieder in A.F.C. nog wel bekend zijn, dat de Elftal Commissie, vóór het seizoen van start ging, vrij positief gesteld heeft, dat het eerste elftal kampioen zou kunnen worden van de 1e klasse A. en zo mogelijk eens kampioen van Nederland Hierop zou met inzet van alle krachten naar gestreefd moeten worden. Menigeen in A.F.C., heeft aan het begin van deze competitie gedacht: die E.C. heeft naast haar schoenen gestaan, want in het begin van de competitie was er maar één club, die fantastisch resultaten boekte namelijk D.C.G. Wel volgden wij direct daarop, maar het verschil was duidelijk te zien. D.C.G.een voorhoede die bijzonder productief was met een solide verdediging. Bij ons in A.F.C. een matig scorende aanval met wel een aan D.C.G. gelijkwaardige verdediging. De E.C. bleef het echter volledige vertrouwen stellen in de spelers. Wisselingen kwamen dan ook praktisch niet voor. Alleen door een beenbreuk van Kees Gehring en de vorm van Herman de Waal heeft de E.C. wijzigingen in de opstelling doen aanbrengen. Gedurende de competitie werd het steeds duidelijker, dat ons eerste een redelijke kans maakte om het kampioenschap in de wacht te slepen. D.C.G. raakte van slag, de eerst zo productieve voorhoede kon wekenlang slechts een enkel doelpunt scoren, terwijl wij juist in deze periode overwinning op overwinning boekten. De achterstand op D.C.G. werd niet alleen weggewerkt, maar tenslotte werd door ons elftal een voorsprong genomen. Het resultaat was tenslotte, dat A.F.C. met nog één wedstrijd te spelen zich kampioen van de 1e klasse A mocht noemen. (gedeeltelijk overgenomen uit een artikel van Cor Kerker (lid van de E.C.) uit de Schakel van juli 1967. V. Hillegom - A.F.C. 0-1na een fraaie aanval van A.F.C. zet Jaap Draisma voor en Ronnie Prins kopt de bal in het doel. A.F.C. wint met 0-1 en is door deze overwinning KAMPIOEN. Als kampioen van de 1e klasse A. mag A.F.C. deelnemen aan de strijd om het AMATEUR KAMPIOENSCHSCHAP van NEDERLAND, samen met de kampioenen van andere 1e klassen Sneek, Minor, Rheden en Middelburg). (Voor het verloop van deze competitie zie de volgende twee bladen 87

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 87