SEIZOEN 1974-1975 A-F-C- "4> (HALVE) NACOMPETITIE VOOR DE 2e DEGRADATIEPLAATS UITSLAGEN AFC Spart. Z'mw. Gouda gesp. gew. gelijk verl. pnt. doelp. niet gespeeld. A.F.C. X 1-1 2 1 1 0 3 7-1 AFC, De Spartaan De Spartaan 0-6 -| _Q 3 1113 2-7 en zilvermeeuwen Zilvermeeuwen 1-1 handhaven zich, 2 0 2 0 2 1-1 q0i ida degradeert Gouda 0-0 3 0 2 1 2 1-2 (op doelsaldo) Bij gebrek aan foto's van deze zinderende nacompetitie (de pocket-camera's waren blijkbaar nog steeds niet uitgevonden maar weer een greep naar de oude vertrouwde AFC-Schakel, "actueel en scherp als altijd. De strijd tegen degradatie en hoe het "thuisfront" daarmee omging. AFC moest, met De Spartaan, Zilvermeeuwen en Gouda in een halve competitie uitmaken, wie als tweede team uit de Hoofdklasse A zou degraderen. In de Schakel van mei 1975, lezen wij daarover in de rubriek "Mixed Pickles" (ingelegd door oud Schakelredacteur Jo Wijnand) ondermeer het volgende AF". CZ. 18 35 /?rc 1975 5 5e Jaargang Mei 1975 A.F.C. dus aan de start voor drie beslissingswedstrijden met een elftal, dat een merkwaardige combinatie was van een briljante achterhoede en een zeer matige voorhoede, die wel een paar daverende explosies had de 6-3 tegen S.D.W. na 1-3 en de 4-0 tegen H.D.V.S.) maar meestal beneden het niveau speelde, dat in de Hoofdklasse toch vereist is. Hoe stonden nu onze kansen voor de beslissingswedstrijden In de competitie hadden wij tweemaal gewonnen van De Spartaan (3-1 en 4-1), tegen Zilvermeeuwen éénmaal gelijk en éénmaal verloren (1-3 en 0-0), idem tegen Gouda (0-0 en 0-1). Dat waren dus zes punten uit zes wedstrijden bij een score van 8-6. Er was echter nog een gunstige factor voor ons. Als de vier "nr. 13 slachtoffers" wéér gelijk eindigden,dan was A.F.C. veilig, want dan zou het doelsaldo één uit de gewone competitie gelden en dat was voor ons zéér gunstig. En toen begon het A.F.C. - Gouda. Het publiek, dat veel meer belust is op sensatie dan op een "mooie" wedstrijd kwam in grote getale opzetten. De enige man, die al voor die wedstrijd in zijn handen kon wrijven, was onze penningmeester. Wat er nu verder zou gebeuren zou hij wel horen, maar de recette was aardig binnen. Wéér kregen wij een adembenemende wedstrijd, die in de tweede helft in ons voordeel beslecht scheen door een blunder van de keeper van Gouda. 1-0. En toen werd het verdorie toch weer 1-1. Twee dagen later Zilvermeeuwen, ook 1-1-. Met de Spartaan had ik medelijden. Die hadden nooit gedacht, in het "mijnenveld" terecht te komen en de hele groep had de eerste week van mei op Mallorca geboekt. Gezellig en dan hoor je,dat je nog drie beslissingswedstrijden moet spelen en wel tegen het felle Gouda, het onberekenbare A.F.C. en het technisch lang niet gekke Zilvermeeuwen. Een derde van de beslissingsroute was afgelegd: alle vier één punt, alle vier een score van 1-1. Vooruit naar de Spartaan. Die avond deed mij denken aan de middag tegen S.D.W. uit. Nu bleef ik thuis, omdat ik door mijn werk uit Den Haag nooit de Spartaan "uit" tijdig kon halen. De telefoon kan je redden. Aangezien wij in ons vak een zeer arrogant spreekwoord hebben "Journalism is intelligent antocipation" had ik woensdag al gezorgd dat er een keurig lijstje telefoonnummers klaar lag op mijn bureauEn nou maar draaien "2-0 voor A.F.C. meneer"... Wat is voetbal toch iets geks! Daar zat "ons aller" Joop de Uyl te "babbelen" met president Ford van de United States, Kermis in Cambodja, het pond sterling is nog verder in elkaar gelazerd... "I can't care less"- straks dat artikel schrijven, maar A.F.C. staat vóór met 2-0 Toch nog "effe draaie" 3-0 voor A.F.C. Mag je nu een whisky nemen? Ik ken A.F.C. en dacht de fles uit de kast halen kan, maar inschenken niét. Het zal wel weer een half uur duren voor het afgelopen is. Toen kwam "het nieuws" op de T.V. van acht uur - ga nou kijken, want misschien is er zóveel gebeurd... Ik deed mijn best om mij te concentreren, maar het was zo moeilijk en toen de weersverwachtingen begonnen - ze mochten voor mij op die 15e mei een sneeuwstorm voorspellen, als A.F.C. maar gewonnen had. - belde ik de Spartaan. "Net afgelopen 6-0 voor A.F.C." en toen gebeurde er iets beroerds. Ik zei: "Hoe is dat nou mogelijk Er is bij jullie toch geen ongeluk gebeurd met invallers of zo?" - "Nee; er is juist bij A.F.C. een ongeluk gebeurd: de keeper heeft waarschijnlijk een hersenschudding". En nu mag ik nog even vertellen dat ik - moet je nagaan uit Den Haag! - hoorde hoe "Goed Genoeg"explodeerde op iets dat ik vertelde. Ik belde op om te vragen hoe het met Peter van der Valk was. 'Weten we nog niet, hij is naar het ziekenhuis". -En toen bleek, dat ik de uitslag van Gouda-Zilvermeeuwen wist (0-0) terwijl die op "Goed Genoeg" niet bekend was. Intercommununaal in gesprek geweest of zo iets. - Waaat Is Gouda-Zilvermeeuwen nul-nul Hei, moeten jullie horen Gouda heeft gelijkgespeeld Wijnand aan de lijn en die geeft die uitslag". A.F.C. was "binnen" voor de Hoofdklasse. Dat was dan dat A.F.C. was binnen. En in de komende rustige zomermaanden kan de leiding van onze voetballerij eens proberen uit te knobbelen, hoe het in 's hemelsnaam mogelijk is, dat een ploeg in vijf wedstrijden - waarvan vier uit - 24 doelpunten maakt en in 23 wedstrijden 13 doelpunten (J.W.) 75

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 75