^v SEIZOEN 1981-1982 A.F.C. (HALVE) NACOMPETITIE VOOR DE 2e DEGRADATIEPLAATS Neptunus UITSLAGEN EDO AFC Nept. gesp. gew. gelijk verl. pnt. doelp. x niet vastgesteld. E.D.O. en A.F.C. handhaven zich door dit resultaat, Neptunus degradeert met De Musschen naar de 1eklas. E.D.O. 1-1 0-0 2 1 1 0 3 3-1 A.F.C. X X 2 0 2 0 2 1-1 1-2 X 2 0 1 1 1 1-3 Nacompetitie De laatste speelronde van de competitie was niet bepalend voor alle eindbeslissingen. Elinkwijk was kampioen, maar welke club De Musschen zou gaan vergezellen naar de 1e klasse, was nog niet beslist omdat E.D.O. A.F.C. en Neptunus alle drie met 21 punten gelijk geëindigd waren. In een halve nacompetitie moest A.F.C. met E.D.O. en Neptunus uitmaken wie er als tweede club uit de hoofdklasse zou moeten degraderen. Omdat het doelsaldo van A.F.C. beter was dan dat van Neptunus, had A.F,.C. aan twee punten genoeg om zich te handhaven. De eerste wedstrijd van de nacompetitie was tegen Neptunus Lange tijd zag het er naar uit dat A.F.C. de volle winst zou behalen, want tot ver in de tweede helft stond A.F.C. met 1-0 voor, maar Neptunus greep de laatste strohalm en scoorde vlak voortijd de gelijkmaker. (1-1 dus). De uitwedstrijd tegen E.D.O. moest toen de beslissing brengen. In het jaarverslag 1981-1982, beschrijft onze secretaris Fred van Soomeren deze zinderende ontknoping van het voetbalseizoen alsvolgt "En dan de alles beslissende wedstrijd tegen E.D.O. uit op zondag 6 juni, een dag, die wij allen niet licht zullen vergeten. In deze weedstrijd hebben wij alles meegemaakt, wat het voetbalspel zo aantrekkelijk maakt, nou ja voor een neutrale toeschouwer dan wel te verstaan; voor ons zenuwslopend. Met de rust een 1-0 achterstand, een kwartier voor tijd een gemiste penalty, drie minuten later een snoeiharde kopbal van Pirn van Dord, die via de onderkant van de lat terugsprong in het veld en dan enkele minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd het beslissende doelpunt van Henny Kottmann. (noot van de samensteller het was een (bijna onmogelijke) achterwaartse kopbal). De taferelen, die zich na het laatste fluitsignaal op en rond het veld afspeelden, laten zich moeilijk navertellen. Laat ik volstaan met te zeggen, dat ieder op zijn eigen wijze uitdrukking gaf aan zijn vreugde over het behoud van het hoofdklasserschap. Een eresaluut aan onze spelers, die op kritieke momenten de juiste mentaliteit en inzet hebben getoond en dank aan Doby Peters, Co Grosze Nipper en elftalleider Sal van Gelder voor de enorme werklust, die zij het afgelopens seizoen aan de dag hebben gelegd. Het was een zenuwen seizoen, maar het geeft toch een enorm gevoel van voldoening dat het weer gelukt is". A.F.C. - Neptunus 1-1grote vreugde bij A.F.C., nadat Lloyd Headley in de nacompetitie de 1-0 scoort tegen Neptunus. De vreugde zou later iets getemperd worden, want Neptunus kwam terug tot 1-1- en A.F.C. was nog niet veilig. 63

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 63