ONS EERSTE DOOR DE JAREN HEEN AFC telt anno 2011 ruim honderd teams. Stuk voor stuk belangrijk, voor spelers, begeleiding, supporters en bestuur. Er is echter maar één team dat consequent het adjectief 'ons' krijgt toegevoegd en dat is zondag 1 Hoewel AFC al weer sinds lang op de zaterdag ook over een eerste elftal beschikt weet iedereen wat we bedoelen met 'ons eerste'. Dan hebben wij het over het vlaggenschip van onze club waar veel om draait. Waar wij over lezen in de krant, trots op zijn als er weer eens gewonnen wordt van een titelfavoriet en of waar buitensporig op gemopperd wordt: weer geen kampioen! Ons eerste is de maat der dingen. Hoe vaak zal niet de vraag gesteld zijn: "Hoe heeft het eerste gespeeld" en een zondag zonder dat het eerste elftal in actie komt, is eigenlijk geen "echte" zondag. Voor de buitenwacht is ons eerste zeker de maat der dingen. Vallen de resultaten in een periode een beetje tegen dan word je al snel toegevoegd dat het slecht gaat met de AFC. De nuance dat onze club nog 100 teams noteert en een bruisend clubleven heeft telt dan voor velen niet mee. Hoe ongelijk deze buitenstaanders het ook hebben, we kunnen er niet om heen dat ons eerste de loop van de clubgeschiedenis voor een belangrijk deel heeft gekleurd, thuis in het Willemspark, op hoeve Goed Genoeg, aan de Zuidelijke Wandelweg en aan de De Boelelaan, als ook bij onze gewaardeerde tegenstanders. Met fantastische spelers, zoals Charles Lungen, Dick Disselkoen, Henne Boskamp, recordhouder Ernst Seunke (516 caps) en Robert Gehring, om er maar een paar te noemen. Tegen deze achtergrond valt het zeer te prijzen dat onze archiefcommissie het initiatief heeft genomen om 115 jaar voetbal van ons eerste in beeld te brengen. Gebeurde dat in vroeger jaren op hoofdlijnen in de verschillende jubileumboeken, nu wordt ons eerste met dit boek vanaf de eerste belangrijke jaren tot en met afgelopen kampioensjaar op zeer gedetailleerde wijze geportretteerd. De vaandeldragers krijgen door de jaren heen letterlijk een gezicht, de resultaten zijn nu voor de eeuwigheid opgetekend. Aldus heeft de archiefcommissie een zeer belangrijk werkstuk afgeleverd, waar de geïnteresseerde lezer zich urenlang in kan 'begraven'. Rik de Boer, voorzitter van deze commissie, komt grote dank toe dat hij zoveel informatie op heldere wijze bij elkaar heeft gebracht. Op deze manier wordt de rijke geschiedenis van de AFC alle eer verschaft. Chapeau! we qAAn ö'r voor! Machiel van der Woude Voorzitter van A.F.C. i 3

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 3