SEIZOEN 1938-1939 UITSLAGEN DWV Zeeb. Here. Vr.sch Hilversum A.F.C. 21-2 Watergraafsmeer De Spartaan H.V.C. D.W.V. Z.F.C. Zeeburgia Hercules Vriendenschaar EINDSTAND Hilversum A.F.C. De Spartaan H.V.C. D.W.V. Z.F.C. Zeeburgia Hercules Vriendenschaar H.sum A'dam Watergraafsmeer A'dam A'dam A'foort A'dam Z'dam A'dam Utrecht Cu.borg gesp. gew. doelp. 46-12 39-29 33-29 25-26 37-42 40-34 25-25 26-31 22-39 14-40 Hilversum kampioen, Het eerste elftal van AFC heeft dit seizoen een mooi succes behaald door op de tweede plaats te eindigen. Dit is ons in jaren niet overkomen en het was een verademing na al die jaren, dat wij maar steeds op het nippertje aan de laatste plaats ontsnapten. Het was mede een groot succes voor de aangetrokken trainer Donnely, die het volste vertrouwen van de spelers kreeg Donnely gaf tijdens het seizoen de wens te kennen, het eerste elftal geheel zelf te willen samenstellen, de bestaande elftalcommissie trad daardoor af. En ook dit seizoen weer geen foto van het eerste elftal in ons aanwezig. Vandaar onderstaande foto van het karakteristieke toegangshek tot de voetbalvelden van de Amsterdamsche Football Club, vanaf de Zuidelijke Wandelweg. De accent kleuren van het hek waren naast de basiskleur wit hoe kan het anders, rood zwart. Door het hek, kwam men via het "zwarte pad" uit bij het clubhuis, rechts van het pad was het hoofdveld gesitueerd, aan de linker zijde lag het 2e veld, tevens trainingsveld. Het 3e veld lag weer achter het hoofdveld langs de dijk, in het verlengde van de latere "Parnassus weg". De zuidelijke Wandelweg was een prachtige, door bomen omzoomde weg en genoot bekendheid als een landelijke romantische plek aan de buitenrand van Amsterdam. Behalve de voetbalvelden van AFC waren er ook diverse tennisbanen gesitueerd, met bekende parknamen zoals Gold Star en Eilers. Op mooie zomerse dagen was het voor Amsterdam-zuid een geliefd wandel- en recreatiegebied. 128

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 128