SEIZOEN 1946-1947 A.F.C Z.F.C. 2-2, de ZFC doelman onderschept een AFC aanval, geen derde goal en dus geen kampioen. Twee foto's op deze pagina van de laatste wedstrijd van het seizoen tussen A.F.C. en Z.F.C., welke op 26 mei 1947 in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gespeeld. Tot de laatste speeldag stonden Zeeburgia en A.F.C. beide gelijk aan kop met 28 punten, zodat de kans op een kampioenschap voor A.F.C. voor de tweede keer in twee jaar, volop aanwezig was. Het liep echter anders; A.F.C. speelde met 2-2 gelijk en Zeeburgia won van West- Frisia, zodat Zeeburgia uiteindelijk met één punt voorsprong kampioen werd. In de Schakel van juni 1947 schrijft voorzitter Arie Mets het volgende commentaar "De kogel is door de kerk, de spanning is verbroken. Tweede Pinksterdag, tijdens de rust, die met 1-0 in ons voordeel inging, liepen wij nog met grootse plannen rond. Dat het gevaarlijk is, bleek nu weer. Wij kwamen tegen ZFC niet verder dan een gelijk spel en toen om kwart over vijf uit Enkhuizen de overwinning van Zeeburgia doorkwam, wisten wij dat ons eerste elftal; ineens uitgespeeld was. Ongetwijfeld een grote teleurstelling, niet in het minst voor de spelers zelf, die vooral gedurende de laatste maanden met volle overgave getraind hadden. Nu wij enigszins van de schrik zijn bekomen, komen wij nuchter beschouwd, tot het besef, dat het geluk niet altoos aan onze zijde kan zijn. Afgezien daarvan dat ons eerste elftal verleden jaar gedecideerd beter speelde, moet erkend worden dat wij toen in de voorlaatste wedstrijd die met 4-3 van KFC werd gewonnen, niet bepaald onfortuinlijk zijn geweest. Dit jaar bleek Vrouwe Fortuna ons minder goedgunstig gezind te zijn en is de balans nu weer in evenwicht. Met of zonder geluk, wij komen - er is ook nog zoiets als wilskracht - het volgende seizoen op dezelfde golflengte terug. De aanhouder wint en A.F.C. zal bewijzen dat zij ook innerlijk sterk genoeg is om ondanks tegenslagen koppig vol te houden 119

Jubileumboeken | 2010 | | pagina 119