lil. de Qtaaf. den van de jaren '56, '57, '58 en '59 naast elkaar legt. AFC wisselt af: 3e, 9e, 3e en 9e plaats. Drie maal drie is negen, AFC zingt haar eigen lied! Maar dan neemt het eerste in '60 een aanloop met de 5e plaats om in '61 als kampioen tevoorschijn te komen! Na 40 jaar promoveert AFC naar de eerste klas! Wat een verademing. In dat jaar gaat de eerste mens de ruimte in, maar bij AFC gaat een heel leger naar hoger sferen! In 1957 zegt Jan v.d. Pijl op als pachter van het clubhuis. Na een feestelijk afscheid komt de heer Adema achter de tap. Hij zwaait al de scepter over 'Het Tolhuis' en na een jaar trekt hij zich ook liever daar weer terug. De heer Bakker volgt hem op. Hij maakt de lekkerste spiesjes van kippe- levertjes met spek bij de borrel. Het toernooi om de AROL-beker bestaat 30 jaar. Er wordt nóg een toernooi georga niseerd op AFC. Sjakie, de zoon van Jac ques Kohier, heeft polio. Sjakie bedenkt een manier om geld in te zamelen voor mede-patiënten en Henk van Teunen- broek geeft daar, samen met Arnold Bos, gestalte aan. Het wordt een succesvol toer nooi, dat enkele jaren herhaald wordt. Tot slot brandt in dat jaar de houten tribune af. Niet alleen de tribune, maar ook de fiets van Rein Akkerman gaat bij die brand ver loren. De verzekering dekt beide schades. De nieuwe tribune wordt in 1958 in ge bruik genomen en verhuist 4 jaar later mee naar het nieuwe terrein. 1958 brengt Gerrie Stallmann het lidmaat schap van Verdienste en Cor Kerker wordt de Nobelprijswinnaar. Zeker het vermel den waard is ook, dat 5 spelers van AFC dat jaar gekozen worden in het Amster damse Amateurelftal. Eind '56 brengt de Hongaarse opstand de wereld in beroering. Nederland besluit op sportief gebied ook iets bij te dragen en weigert sporters af te vaardigen naar de Olympische Spelen in Melboume om Rus land hiermee te negeren. Niet alle sporters zijn even enthousiast met deze beslissing. Zo worden sport en politiek verweven. In AFC is de sportieve situatie ook niet optimaal. Het rommelt in het eerste en van hoog tot laag spelen de elftallen niet bepaald de sterren van de hemel. Voorzit ter Kappelhoff stelt 7 punten voor om de verbondenheid van de jeugd met de club te verbeteren. Want daar moet het allemaal uitgroeien in de toekomst, vindt hij. Voorts komt hij met een ambitieus plan om de 5 hoogste elftallen terug te brengen naar de hoogste klasse. Cor Kerker is de enige die er in gelooft. Jammer voor de rest en fijn voor AFC, want Henk en Cor kre gen méér dan gelijk! Voorgesteld wordt ook om de oudejaars avonden van AFC, dus 17 januari, niet meer te vieren met bridgedrives. Het loopt uit de hand. Er wordt nu aan een genoeg lijk samenzijn met enkele attracties ge dacht. De verjaardag van AFC wordt de volgende dag gevierd in het Apollopavil- joen onder leiding van tafelpraeses Henk Esser. Ben Bonkink en Dick Disselkoen krijgen de AFC-Nobelprijs en Gerard van Nigte- vegt wordt erelid. Dit soort vermeldingen zijn belangrijk omdat het om clubleden gaat, die veel van hun tijd en clubliefde geven en op deze manier de fundering leg gen van een 100-jarige (en hopelijk nog langer levende) club. Het is bijna komisch als men de eindstan- Harry Scheepstra (achter in het midden) was een aantal jaren voorzitter van de jeugdcommissie. Hier straalt hij bij een kampioenschap van één van zijn jeugdteams, behaald aan de Zuidelijke Wandelweg. A3do-fun niet alleen voor de kienavond, maar ook voor de a s. feestdagen wild en gevogelte Minervalaan 15, tel. 790405 83

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 85