van Cleve', in de schaduw van het Konink lijk Paleis, is de drukbezochte en zeer ge zellige receptie. AFC is in de voetbalcom petitie verre van het kampioenschap, maar in het feestvieren is zij ongeslagen kampi oen! De jarige ten spijt, doen de zusters het erg goed. A.C.C. heeft voor de 5e achter eenvolgende keer het cricketkampioen schap op haar naam gebracht en A.B.C. speelt erg goed in de sterke eerste klas. Jo Wijnand verwoordt waarschijnlijk het bes te wat er aan schort bij AFC. 'AFC telt nogal wat van die zakelijke bo hémiens, te zakelijk om geheel bohémien te zijn, te veel bohémien om alleen zake lijk te zijn.' De familie v.d. Pijl heeft dit jaar AFC al 25 jaar over de vloer. De wederzijdse kennis making was in 'Café Eggers'. De verbon denheid met dit pachtersechtpaar is dan ook hecht. De AFC-ers voelen zich er meer dan thuis, maar hun partners niet minder. Zijn de heren buiten aan het draven of aan moedigen; de dames zitten boven om de roodgloeiende, ronde kachel bij te praten en de AFC-kinderen worden door Tante Miep prettig bezig gehouden. Moeders die naar het voetballen willen kijken, stallen hun kinderwagen bij Miep en hebben er geen omkijken meer naar. Zelfs kinderverjaardagen worden er ge vierd, compleet met zaklopen en panne koeken eten. Jan is even uitzonderlijk als Miep. Hij verzorgt b.v. een etentje voor de spelers en als alles klaar staat, blijkt er één voetballer een blessure te hebben waarmee hij naar de V.U. moet. Geen nood. Jan wacht, mét de spe lers, tot hij er weer is. Dat is om middernacht en het diner kan be ginnen! Met Kerst kun je er met de hele familie dineren tegen een redelijke prijs en met een overvloed aan gezelligheid. In april opent een zekere me- neer Kroc in Ameri- ka een hamburger- tent, 'Mac Donalds', maar tegen de snert, croquetten en gehaktballen van de familie v.d. Pijl kan hij nooit op! AFC denkt erover trainer Sluijk te vervan gen. Hij ondervindt echter enorme verde diging van de spelers en het bestuur zwicht daarvoor. Bestuurslid, Gerard van Nigtevegt vraagt zich echter wel af waar om het eerste toch zoveel tactische fouten maakt, terwijl het zoveel goed materiaal heeft. Aanvoerder, Cees Bouwens, meent dat het komt door de invloed van het korte Ajaxspel, dat bij ons eerste is doorgedron gen. Jammer van zo'n invloed, want het is wel kort, maar niet goed. Nico Holtzappel wordt erelid en Wim Staats krijgt de AFC-Nobelprijs. 18 juni 1956 treedt Nico Holtzappel af en wordt Henk Kappelhoff als nieuwe voor zitter geïnstalleerd. Of het korte Ajaxspel nog gehandhaafd wordt is niet bekend, maar het eerste zit dit jaar weer in de lift. Wat een verademing om als derde te eindigen in het klassement! De contributie wordt fors verhoogd van 32,- naar 42,- per jaar. Maar die verho ging kunnen de leden besparen op de ben zine, want eind '56 hebben we de autoloze zondagen vanwege de Suezcrisis. Wim Staats in 19SS de Nobelprijs. Zaklopen en pannekoeken eten Nico Holtzappel in 1955 erelid.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 84