we G&An R VOOR! Het kan niet beter. Nog even wachten en het is zover. Als sociëteit wordt het mis schien nog drukker op de trap van het clubhuis en Gerrie Stallmann klaagt nu al. In de rust kan er bijna niemand meer op of af. Hij stelt zelfs een suppoost voor. Misschien ook niet gek om leden na een kleine alcoholische versnapering een be reidwillige hand toe te steken bij het ver laten van het pand. Wim Feldmann is weer uitgenodigd voor het Amsterdams elftal, maar hij weigert omdat hij met AFC tegen OSV moet spe len. Dat is echte clubliefde en die is hard nodig ook, want de overwinning op OSV is de grashalm waar we ons aan vast kunnen grijpen. En dat lukt. Clubliefde is er ook van Dick Disselkoen, want hij speelt in maart zijn 350-ste wedstrijd voor het eer ste elftal. Wat een prestatie!! Gerard Hauber geeft de voorzittershamer (die ivoren) over aan Nico Holtzappel. En Galavazi gaat, namens het bestuur, naar een districtsvergadering in Krasnapolsky. Hij zal daar het zonneklare standpunt van AFC in de controverse amateurisme/pro fessionalisme verdedigen. AFC zal haar amateuristische staat nooit prijsgeven, maar is wel gekant tegen de huichelarij die er nu heerst in de voetbalsport. De discussies zullen langer duren dan die ene avond in Kras. Ook de gevolgen bij het instellen van de Hoofdklasse worden uit en te na besproken. In september wordt voorgesteld een gilde op te richten om de band tussen de oudere leden te verstevigen. Het zullen leden moeten zijn van tenminste 35 jaar en lan ger lid dan 25 jaar. De 'Gouden Kruisdra gers' bestaat al. Dit zou de 'Zilveren Ploeg' moeten worden. Het voorstel krijgt veel bijval en een bijzonder gilde is geboren. Gerard Hauber wordt dit jaar lid van ver dienste. De AFC-Nobelprijs gaat naar dr. J.P. Hofstee. Later zal dr. Hofstee zijn prachtige vleugel aan AFC nalaten. Eigen lijk een te mooi instrument voor het club huis. Met goedkeuring van Mevr. Hofstee wordt hij verkocht en met het geld wordt de prijzenkast van AFC aangeschaft op het clubhuis aan de de Boelelaan. Over prijzen gesproken: in Helsinki weet Nederland 6 zilveren medailles te pakken. Dat is wel wat minder dan in 1948 met Fanny Blankers en Nel van Vliet, (zij waren samen goed voor 5 gouden medailles) maar toch! Een sportieve afsluiting van het jaar wordt gevolgd door de traditionele, artistie ke Nieuwjaarswens. De wensen van de le den aan het bestuur voor een goed AFC- jaar, worden aan het eind van het seizoen gehonoreerd met een 6e plaats in de 2e klas. Prettig geplaatst in de middenmoot. Een maand na de nieuwjaarswensen wordt Nederland opgeschrikt door een grote wa tersnoodramp. 1835 doden vallen te be treuren. Van alle kanten worden acties on dernomen om geld in te zamelen voor de hulpverlening. Op de radio brengt het radioprogramma 'Beurzen open, dijken dicht', 5,2 miljoen gulden op. Benefietwed strijden alom voor het goede doel. In AFC krijgen de plannen voor een nieuw terrein steeds meer omlijning. De archi tect Roodenburgh, wordt gevraagd een schetsplan te maken van de toekomstige terreinen en opstallen. De Sociëteitsvergunning is nu rond en op 11 juli is de officiële opening. Bij die gele genheid behoort het clublied uit volle borst gezongen te worden, maar dat blijkt er niet goed in te zitten. Het wordt gepu bliceerd in de Schakel in de hoop dat er door de leden aan gesleuteld wordt. De clubvlag is aan vernieuwing toe, maar de penningmeester houdt de boot af. Nog even met de oude, jongens. De clubkas heeft nu andere zorgen. Jan Steensma volgt Wim Staats op als Schakel-redacteur. Jaap a Cohen en Willem van der Marei krijgen samen de AFC-Nobelprijs. Dit kunstzinnige, gouden duo heeft het wel verdiend en ook nu buigen zij zich alweer over het 60-jarig jubileum. Jaap van Nek wordt tot erelid gekroond en Gerard van Nigtevegt tot lid van verdienste. In juni 80

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 82