heeft echter al rechten op een complex velden achter de dijk. Het ophogen van die velden, het speelklaar maken en het bouwen van een clubhuis wordt geschat op 10 jaar wachttijd. In die tijd moet er aan de Wandelweg wel enig onderhoud gedaan worden. Het wordt in de vergadering besproken. De begroting kampt met een tekort van 3.100,-. Om dat op te heffen worden diverse voorstel len gedaan. Het organiseren van: dans -en feestavonden, boottochten en (de meest fantasierijke, natuurlijk van Wim Staats) een rookloze week. Hij legt uit, dat hij het zelf doet en iedere dag 1 pond verliest in gewicht. Die ponden zet hij om in Engelse ponden en dit is dan de aanvulling op de kas. Het meest nuchtere voorstel is om de donaties te verhogen tot 20,-. Otto van Rijn schenkt AFC, namens zijn vader, een prachtige ivoren voorzittersha mer. De heer van Rijn sr. was directeur van 'Bellevue' en gaf deze hamer altijd aan Schaf Scheepens om de AFC-vergaderin- gen te leiden. De hamer is dus meer een relikwie en zal met piëteit en eerbied be handeld worden. Er wordt een voorstel ingediend om het Lidmaatschap van Verdienste in te stellen. Dit om AFC-ers die zich op bijzondere wij ze voor de club verdienstelijk hebben ge maakt, op dezelfde manier te benoemen als de Ere-leden. Het voorstel wordt aange nomen en zal in 1952 ten uitvoer gebracht worden. In verband met de magere resultaten van AFC hangen er donkere wolken boven de club en is menigeen snel geïrriteerd. In principe worden er geen hatelijkheden meer in de Schakel gepubliceerd aan het adres van Bondsbestuursleden. Een be stuursfunctie in AFC is nu eenmaal een ondankbaar werkje; dat eist opoffering. Voorgesteld wordt een convent bijeen te roepen van oude AFC-ers. Er komen 60 a 70 leden voor in aanmerking. Er zal een keuze gemaakt worden. Zij moeten de rust terugbrengen. Een ludieke tegenhanger van die onrust is het 'Corps Diplomobile'. Het is alweer een idee van Wim Staats en niet alleen ludiek, maar ook heel nuttig. Het 'Corps' brengt bij wedstrijden wel zo'n 30 spelers weg per keer. Vorig jaar heeft dat toch 1400,- bespaard. De jongeren hebben de toekomst in iedere club, dus ook in AFC. Maar het plezier van het voetballen blijft bij iedere AFC-er ook Het gezellige veteranenteam dat in mei 1951 in Den Haag aantrad. In AFC-shirt: staande v.l.n.r.: Ben Bonkink, Bouke Dorenbos, Jaap van Nek, Arie Waayer, Bob Neseker (in pak), Theo van Nigtevegt, Piet Bos en Tonny Knopper. Zittend v.l.n.r.: Karel Nesenberend, Tonny v.d. Valk, A.M. Disselkoen ('Ouwe Dis') en Adé Klein. Meest nuchtere voorstel

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 80