reik te schieten of haar kansen zelf te ver prutsen. Treedt zelf handelend op waar maar eenigszins mogelijk'. Kortom, wees geen lijnkeeper maar beheers je doelge bied. Of 't veel geholpen heeft? In het sei zoen daarna kreeg AFC 54 doelpunten te gen. Niet erg economisch. Wat wél economisch zou blijken, was de beslissing van de Nederlandse regering om de Gou den Standaard los te laten. De economie begon aan te trekken, hoewel daaraan ook andere oorzaken ten grondslag lagen: de Duitse herbewapening en indirect ook de Spaanse burgeroorlog. Nederland voet balde - en Nederland niet alleen - opge wekt op een kruitvat. Aan het eind van het seizoen 1936-1937 zaten de AFC-ers in spanning hoe Charles Lungen het in het Nederlands elftal zou doen. Hij was onderwerp geweest van el lenlange beschouwingen en tegen-be schouwingen in de sportpers en de vraag was of de beroemde Bep Bakhuis en Char les Lungen samen in het Nederlands elftal moesten spelen. De wedstrijd België-Ne- derland moest klaarheid schenken maar deed dat niet. In De AFC Schakel schreef Galavazi dat er zich rond Lungen een strijd tussen voor- en tegenstanders had ontwik keld die meer het karakter van een pre- stige-strijd dan van een waardering van de capaciteiten had. AFC's voorzitter schreef dat Lungen het doelwit was geworden van hatelijke opmerkingen. Nederland verloor die wedstrijd en Lungen speelde daarna wel voor de Zwaluwen, voor Bondselftal- len maar nooit meer voor het Nederlands elftal. En dat was - ook volgens een groot deel van de sportpers - een te lage beloning van Lungens uitzonderlijke capaciteiten. En had AFC nog een kampioen in dat jaar? Jazeker, het tweede en dat promoveerde weer naar de reserve eerste klasse. Het feest werd per traditie gevierd met een boottocht naar Hoorn en ondanks de be narde tijden was de boot afgeladen. En de kas? Die was weer leeg, een trainer kon niet meer worden betaald. Charles Lungen, die weer in Amsterdam woonde, nam de training voor zijn rekening, Jo Bör- nemann, oud-doelman van het kampi oenselftal, voorzitter van de elftalcommis- Nederlands elftal Op 5 april 1937 speelde Charles Lungen zijn enige wedstrijd voor het Nederlands elftal. Tegen België in Antwerpen. Een volgens de toenmalige sportpers karige beloning voor een unieke speler. Het hoogtepunt van het jubileumjaar in 1935 was de oplevering van het 'behouden huys aan den Wandelweg', waar AFC meer dan een kwart eeuw lief en leed deelde.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 61