Het werd het jaar van de leuke dingen voor de AFC-ers. Tijdens de algemene vergade ring op 7 januari 1935 werd het plan gebo ren om een nieuw clubhuis te gaan bou wen om de houten troep, waar men zich verkleden moest, waardig te vervangen. Dat was aan geen dovemansoren gespro ken. Staande de vergadering kwam er een comité, dat belast werd met de uitvoering: Schaf Scheepens, ir. W.C. Kohier, Jacques van Ooy en Fons de Vilder. De Schakel stond er bol van. Hoe aan geld te komen, want de kas was uiteraard een zeer be narde veste. Men kwam op een merkwaar dig idee. Er werden prikkaarten gedrukt met vakjes waarin je moest prikken. In to taal moest zo'n kaart tien gulden opleve ren. Geen AFC-er of familielid was veilig en dat alles midden in de crisis. Maar 't lukte en de eerste palen gingen de grond in. Op 20 januari werd voor een uitverkocht huis de jubileumwedstrijd tegen de kampi oen van Nederland, Ajax, gespeeld. Het verschil tussen de kampioen van Neder land en een redelijke tweede klasser werd duidelijk: 1-7 (doelpunt van wie anders, Charles Lungen). Na afloop feest in Apol lo. In intiemere AFC-kring gebeurde nog veel meer: op 17 januari verzamelden de AFC- ers zich in 'Eggers' waar Jan van der Pijl gezorgd had voor Goudse pijpen en tabak. Om middernacht luidde de gong twaalf maal, AFC was jarig. Vermoeiende dagen voor de heren want de 18e wachtte het reunistendiner. En daar klonk voor 't eerst het door Dick Bessem geschreven en door Scheltus van Kampferbeke gecompo neerde clublied 'In onze goede Amstelstad is lang gelee geboren'. Ik weet wel dat jongere generaties de tekst een beetje gezwollen vinden. Maar zie dat in de tijd waarin 't geschreven werd. Zoals gezegd, AFC was een vluchtheuvel om even aan de dagelijkse zorgen te ontsnap pen. De crisis van toen was veel erger dan de recessies die we na de oorlog hebben gehad. Faillissementen waren het dage lijkse nieuws en het Oostelijk havenge bied van Amsterdam was een kerkhof van opgelegde schepen. En het was maar 'tien uur sporen naar Ber lijn' van waaruit een politieke radicalise ring over Europa ging zoals nog nooit in de geschiedenis was gebeurd. En die AFC-ers vierden het feest van hun club en lazen het door J.H. Wijnand geschreven en door Jan Lutz geïllustreerde filmportret van AFC. Voorafgaande aan het veertigjarig bestaan in 1935 kwamen de reünisten op de 'oudejaarsavond' bijeen in het roemruchte clubcafé 'Eggers' op de hoek van de Koninginneweg en de Saxen Weimarlaan. Uitgerust met Goudse pijpen schaarden zij zich rond de 'tafel der wijzen'. Zittend v.l.n.r.: Dick Bessem, I.Galavazi, Gé Bosch, Charles Lungen, Jo Wijnand, Schaf Scheepens, onbekende, Jan Prent, Jan Bosch, Piet Bos, Willy Brusse en Willy van den Brink. Staand v.l.n.r.: Henk Esser, Edje Rood, Fons de Vilder, Fred Sabelson, Wim Staats, Gerard Struys, George Kromschröder, Piet Buren, onbekende, Jaap Suyver. Jan van Koperen, onbekende, Thomas Tacke en Guus Hansen. Helaas drie aanwezigen, die niet konden worden herkend. 55

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 57