ma' wegens zijn frauduleuze handelingen niet meer als lid deze Comm. beschouwt en de Feestcomm. te verzoeken 'Adema' dit schriftelijk mede te deelen. Aldus zal geschieden. Alvorens verdere maatregelen genomen worden, zal het resultaat der on derzoekingen worden afgewacht'. Er zijn dan inmiddels vier maanden ver streken sinds de aanstelling. Op 27 februari blijkt het tekort ongeveer 400,- te bedragen, hetgeen Gerrit Adema 'reeds erkend heeft. Hij belooft per 1 maart te betalen. Maar op 8 april constateert het bestuur, dat Adema nog niet betaald heeft. De inventaris van het AFC-kantoor is in middels voor 160,- verkocht. Dan, op 29 april van nog steeds 1920, vermelden de bestuursnotulen: 'Adema' heeft uit Ant werpen een brief geschreven, dat hij tot zijn spijt niet aan zijn verplichtingen kon voldoen. In Afrika zal hij echter een reu- zensalaris verdienen en zal dan AFC niet onvoldaan laten'. In de notulen komt hij vervolgens niet meer voor. Dag Gerrit... Het lag voor de hand, dat AFC het in de echte westelijke eerste klasse moeilijker zou krijgen dan in de twee voorgaande sei zoenen. Toch werden er aanvankelijk nog redelijke resultaten behaald, maar allengs zakte AFC weg. Na de 6-0 nederlaag in en tegen Haarlem op de laatste zondag van 1919 kwam de fatale twaalfde plaats ge vaarlijk in zicht. Juist vóór het 25-jarig jubileum werd de 3-2 overwinning op Blauw Wit de inleiding tot herstel. Dat vijfde lustrum werd overigens groots gevierd in Bellevue. Piet Vermeulen was er de aanjager van geweest. Feestvie ren en presteren kunnen bij AFC samen gaan. Dat bleek wel uit de 5-2 overwinning op DFC en de 4-1 zege op HFC, waardoor een veilige tiende plaats - met 18 punten uit 22 wedstrijden - alsnog werd bereikt. Het adspiranten A elftal deed het beter en werd kampioen. Daarmee zat het laatste volledige seizoen achter de Watergraafsmeerse hoeve 'Goed Genoeg' er definitief op. In mei 1920 moest AFC letterlijk het veld ruimen vanwege de voorgenomen woning bouw aan de Middenweg. Rijkelijk vroeg overigens, want pas in 1929 zou die gerea liseerd worden. De overgang naar de nieuwe velden aan de Zuidelijke Wandelweg zou uiteraard grote financiële gevolgen krijgen. Voor verplaatsing en aanpassing van het clubhuis, de tribunes, banken, loketten, hekwerken en nog veel meer, was 28.100,- begroot. Daarbij zou alsdan de publieksaccommodatie in capaciteit onge wijzigd blijven met banken voor de leden, 3.000 staanplaatsen a 0,50, 500 jongens plaatsen a 0,25 en 3.000 staanplaatsen langszij a 0,75. Daaruit kon een maxima le recette voortvloeien van 3.875,- per thuiswedstrijd. Maar zonder overdekte zit plaatsen zou AFC vergeleken met alle an dere eerste klassers duidelijk achterlopen. Het bestuur stelde dan ook voor uitbrei ding van het clubhuis en nieuwbouw van hhhhhbhhhh Naar de Zuidelijke Wandelweg De droom van een penning meester. Zoals 75 jaar geleden. 39

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 41