c. dat de laatste jaren voor de lagere (zondag) seniorenteams, de mogelijkheid is verkre gen om het seizoen op een gezellige ma nier af te sluiten met het zogenoemde 'B- cup toernooi', in dit jubileumjaar inmid dels al weer voor de negende maal. Met een soort onderlinge competitie, wordt op ludieke wijze het lopende seizoen afgeslo ten, waar na afloop, met een door de club aangeboden drankje en etentje, gelegen heid is nog eens gezellig met elkaar over het wel en wee van het afgelopen seizoen na te praten. U weet wel, zo in de sfeer van: als we die ene wedstrijd hadden ge wonnen dan... en als die scheids niet voor buitenspel had gefloten dan en volgend seizoen worden we echt kampioen. Ge zien de belangstelling en de opkomst van de spelers, blijkt dit evenement zeker in een behoefte te voorzien, waarbij te con stateren valt dat met veel inzet om de hoofdprijzen gestreden wordt, zeker als men weet dat de hoofdprijs ook een echt 'B-cupje' is (een mooi maatje trouwens). Bij het 100-jarig bestaan van AFC net geen lustrum dus van de 'B-cup', maar we zul len het zeker in een bijzondere vorm met elkaar vieren. Het wel en wee van de B (op zondag) blijkt daarmee voor een groot deel verteld. Recre atie voetbal derhalve...? Ik zie het toch meer als 'actief amateurvoetbal' waarbij het nuanceverschil maar door een ieder op zijn eigen waarde ingeschat moet worden. Al met al, blijft het toch altijd een plezie rige bezigheid om in een gezellig vrienden elftal, de toch nog altijd fijne voetbalsport te beoefenen, in welk elftal dan ook en op welk niveau dan ook... maar wel in AFC natuurlijk. Want waar vind je toch een club, waar de meeste (lagere) teams elk hun eigen jaar diners hebben; waar vind je een team, dat naar Italië vliegt en daar tegen een elftal van de AC Milan speelt; waar vind je een doelman die in het zesde team niet meer op doel wil staan om als spits in het veer tiende elftal in één wedstrijd meteen acht maal te scoren,- waar vind je een speler die te laat in de kleedkamer arriveert, om kort daarna in vol tenue en om maar geen mi nuut meer te verhezen, met fiets en al het veld op rijdt; waar wordt bij het behalen van een kampioenschap onder de douche in plastic bekertjes champagne gedronken en waar vind je nog enthousiaste spelers die om tien uur 's morgens op het 4e veld een competitiewedstrijd afwerken? bij AFC natuurlijk! Rik de Boer V. /ha. Uit het recreatievoetbal komt nogal veel kader voor de club. Zoals uit dit team (AFC 12 begin jaren negentig), dat uit spelers bestond, die voor AFC nogal wat gedaan hebben of al op z'n minst een kwart eeuw lid zijn. Op deze foto: achterste rij v.l.n.r.: Hans Elias (B-commissie, kascommissie, scheidsrechter), Marcel Koster (bestuurslid, erelid, jeugdcommissie, B- commissie, jubileumcommissie), Hans Mulder (B-commissie), Herman Fritzsche (scheidsrechter), Peter Roosenschoon (B-commissie, kascommissie, totocommissie, winnaar Nobelprijs), Edwin Janus, Henk Gammelkoorn (aanvoerder); voorste rij v.l.n.r.: Hans de Wijs (bestuurslid, B-commissie, strafcommissie, Lid van verdienste en AFC-Ridder), Ger van Caspel (bestuurslid, B-commissie, Lid van verdienste) Albert van Raalte (B-commissie, totocommissie, winnaar Nobelprijs), Wim Ringe (totocommissie) en Flores Roozeman (B- commissie). 207

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 251