1 en dus ook het spelen bij één van de lagere teams van AFC aantrekkelijk blijft.... en dat is dus meer dan alleen maar een partij tje op zondag of zaterdag. Aan twee figuren nog even extra aandacht: in de eerste plaats zijn dat de aanvoerders, zonder hun enthousiasme en improvisa tietalenten kan een elftal niet draaien en derhalve zijn zij voor de elftalcommissie onmisbare schakels in het veld. In de tweede plaats de (club)scheidsrechters; ge lukkig zijn er binnen onze vereniging een aantal oud-spelers, die bereid zijn voor de nodige spelleiding te zorgen, want het pro bleem van de (bijna) niet meer beschikbare bondsscheidsrechter voor het lagere voet bal is algemeen bekend. Waar staat het zogenaamde 'recreatie voetbal' nu binnen de vereniging? Wel, het is mijn persoonlijke mening - en daar sta ik gelukkig niet alleen in - dat het belang van een grote en goeddraaiende groep voetballers onder die eerste elftallen toch niet altijd naar waarde wordt inge schat. Naar mijn mening is de aandacht voor het eerste elftal soms wat te overma tig en hoewel het natuurlijk verklaarbaar is dat er minder belangstelling voor de re sultaten van één van de lagere teams is, schuilt daar toch een gevaar in. De kans is namelijk aanwezig, hoe belangrijk het hoofdklasserschap voor de vereniging na tuurlijk is, dat de verschillen tussen de eerste elftallen en het 'recreatie voetbal' groter, of misschien wel te groot worden. Hoewel in principe elk spelend lid gelijke rechten heeft, is het voor de meesten best aanvaardbaar dat de spelers van de eerste elftallen meer aandacht en mogelijkheden hebben, zoals bijvoorbeeld op het gebied van training, kleding, materiaal gebruik, vervoer, tijd- en veldindeling, maar we blij ven natuurlijk een amateurvereniging, waarin een ieder, zij het met verschillende mogelijkheden op voetbaltechnisch gebied, toch tot zijn recht moet kunnen komen. Het is dan ook een goede verworvenheid, Foto midden: Ook na de wedstijd gezelligheid, vooral na een behaald succes, zoals hier bij spelers van het zondagvoetbal. Foto onder: De elftalcommissie B midden tachtiger jaren; v.l.n.r.: Hans Elias, Rik de Boer, Albert van Raalte, Hans de Wijs Sr. en Peter Roosenschoon. Foto boven: onder recreatie valt bij AFC ook het jaarlijkse I januari-festijn 'De Sixes'. Voetbal zonder enige pretentie door deze mannen.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 250