AMATEUR) VOETBAL reserve 2e klas van de AVB, het achtste tot en met het tiende in de reserve 3e klas en de overige teams in de reserve 4e klas. De verschillen per vereniging zijn soms opval lend, recent zagen we nog een wedstrijd van ons zevende tegen het derde team van een mede-hoofdklasser op het programma staan, hetgeen de relatieve betekenis van een elftalnummer aangeeft. Toch schuilt hier, juist door die brede se lectie, binnen de vereniging een probleem. Niet zo zeer voor de wat oudere spelers, maar juist voor junioren die overgaan naar de senioren en die de A-selectie niet halen; in dat geval komen zij soms terecht in één van de lagere teams en zie dan maar eens de eigen jeugd vast te houden. Een ander probleem in dit kader - en dan heb ik het in het bijzonder over het zondagvoetbal - is de wijze waarop de elftalcommissie te werk moet gaan. Aan de ene kant proberen we als commissie de sterkste spelers in de hoogste elftallen op te stellen, aan de an dere kant hebben we te maken met spelers die doelbewust voor een bepaalde spelers groep kiezen, ook al zouden ze zelf in een hoger elftal kunnen spelen. Als werkzaam compromis bestaat het zesde tot en met achtste team de laatste jaren in hoofdzaak uit de sterkste spelers, vanaf het negende worden de teams toch meer gevormd door bepaalde groepen, zoals bijvoorbeeld vriendenteams, studententeams, overko mende jeugd of nieuwe leden, waarbij het ons vaak opvalt dat soms individueel ge plaatste spelers toch altijd snel hun draai schijnen te vinden. Wel maken wij ons als elftalcommissie de laatste tijd enige zorgen voor wat betreft de opkomst. De mogelijkheden voor vrije tijdsbesteding worden alsmaar groter en het nemen van korte vakanties komt steeds meer voor. We zien derhalve dat men steeds makkelijker de prioriteit aan andere zaken geeft dan het voetbal; wel begrijpelijk, maar voor een teamsport toch een zorgelijke ontwikkeling. Het is dan ook van het grootste belang dat het voetbal Dat recreatievoetbal tot grote prestaties kan leiden, bewees Ab de Jong (precies in het midden). Hij voetbalde tot zijn zeventigste jaar. Dat betekent dat hij zo'n halve eeuw over de voetbalvelden heeft gerend. April 1984 stopte hij er mee met een afscheidswedstrijd samen met zijn AFC-vrienden, met wie De Jong jarenlang samen speelde. Overigens: Hans de Wijs Sr. (tweede van rechts vooraan), bij deze afscheidswedstrijd als scheidsrechter, heeft ook vijftig jaar aktief voetbal op zijn naam staan. 205

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 249