Maurice de Hond plex wat in de jaren daarna tot stand kwam, tot het model voor een breedtesport- en ontspanningsvereniging van Nederland en ver daarbuiten. Daarbij verloochende AFC zeker niet zijn afkomst als voetbalclub, zoals sommigen destijds vreesden, het is immers een promi nente club gebleven die in de voetbalcom petities voortdurend hoog meedraaide. Zoals Ajax, mede dankzij de bouw van de Amsterdam Arena in 1996 in de gemeente Amsterdam-Zuidoost, de Europese club bij uitstek werd voor het topvoetbal, ontwik kelde AFC zich, dankzij de lange termijn visie tot stand gekomen rondom het 100- jarig bestaan, en het bijzondere sportcom- Maar een integraal sport- en ontspannings complex toegesneden op een groot scala van behoeften van de mensen uit de 21e eeuw. Voor buiten- en binnenaktiviteiten. Voor teamsporten, maar ook voor indivi duele activiteiten. Een complex, waar ge durende de gehele week, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat activiteiten zijn en de leden graag komen. En daarom vieren we nu met meer dan 25000 leden, die zich actief bezig houden met meer dan 50 sporten en andere activi teiten, ons 150-jarig bestaan. Het 200-jarig bestaan zal ik waarschijnlijk niet meer meemaken (de medische ontwikkelingen gaan snel, dus wie weet), maar als we net zo toekomstgericht blijven werken als in de afgelopen vijftig jaar dan zal AFC zich nog verder ontwikkelen en een niet weg te denken element blijven uit het leven van velen. De ideale combinatie tussen tradi tie en sfeer uit het verleden en een organi satie en een accommodatie die geheel is toegesneden op vandaag: 18 januari 2045. De Amsterdam-Arena in aanbouw vijf jaren voor de eeuwwisseling foto: Aerophoto-Schiphol bv

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 243