als het Trio Pim Jacobs met zang van Rita Reys. Op verzoek van het bestuur draafde in 1992 Pim Adriaansz weer - eenmalig - op. Met - jawel - Thomasvaer (Rob Dukker) en Pieternel (Mia de Vries) werd het weer echt 'Terug naar af'. In 1986 zetten Jack van Gelder, Nicky Hekster en Ron van Doesburg als schrij vers/acteurs de nieuwjaarstraditie voort. Verjonging betekent uiteraard verande ring, want de levende muziek werd ver vangen door de muziekband. En Thomas vaer Pieternel werden - met hun welkomstlied 'Kom op Nieuwjaarsdag maar naar Goed Genoeg' - eveneens afge schaft. Vijf flitsende programma's op serie produ ceerde het nieuwe driemanschap, dat geas sisteerd werd door een overwegend stabiel blijvende cast. Een bijzondere rol was in 1989 weggelegd voor Piet Veensma, de vermeende spits uit de vijftiger jaren, die uit de USA terug keerde op het oude nest en heel AFC op het verkeerde been zette. Roy van Dijk gaf gestalte aan die rol. Maar na 1990 bleek de koek van de nieuwe formatie op en con tinuïteit bleek moeilijk gerealiseerd te kunnen worden. Karei Prior vulde in 1991 het gat op met zijn radioprogramma 'Kom eens langs in...', ditmaal vanuit Goed Genoeg. Be halve onze eigen concertmeester Jaap van Zweden traden externe medewerkers op Dan volgt het dieptepunt van 1993. Wel receptie in het clubhuis, maar géén voor stelling! Dat was slechts eenmaal eerder gebeurd: in de barre winter van 1963 toen Sportpark Goed Genoeg nagenoeg onbe reikbaar bleek. Het jaar daarop brengt Tom Somers uit komst met zijn show 'Bejaard maar spring levend'. Mia de Vries sprak het programma aan elkaar. Het was de 65-ste nieuwjaars voorstelling op AFC. Behalve 1963 en 1993 telde hij ook 1991 met het buiten-kader programma niet mee. Tom Somers noem de zich een tussenpaus en als dit jubileum boek voor u ligt is inmiddels duidelijk ge worden of hij 1995 nog aan zijn interim periode heeft toegevoegd. Laat een nieuwe generatie spektakelma kers in AFC opstaan! Pim Adriaansz van de musical Ier gelegenheid van het 85-jarig bestaan vanA.F.C.. geschreven en gecomponeerd door Jack.van Gelder, uitgevoerd op 23.24.25.26 en 27 januari 1980. Vrolijke koppen van AFC's Nieuwjaarsartiesten. Waaronder Jack van Gelder, Nick/ Hekster en Ron van Doesburg.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 232