dan verliezen. Het zal u derhalve niet ver bazen, dat de onzen vrijwel altijd mee- knokten om de bovenste plaats en die ook een aantal malen bereikten. Zelfs de daar- uitvolgende strijd om het kampioenschap van Nederland werd éénmaal zegevierend afgesloten. Als hoogtepunten uit het veteranenleven van de afgelopen tien jaar herinner ik mij de busreis èn aankomst op het toernooi van Be Quick in Groningen met onze accorde onist voorop en waar wij hoge ogen gooi den bij het cabaretoptreden op de feest avond met onze superentertainer door de jaren heen, Hans Geusebroek, Peter v.d. Heijdt met zijn tuba, Karei van Osch aan de piano en Rob en Hans Dukker vocaal. Ik herinner mij de gezellige verzamelbij- eenkomsten bij de diverse spelers thuis voor een uitwedstrijd. - De tennistoernooien - met bal na - geor ganiseerd door Harry Schoemaker in de hal van Pluim. - Het schaatsfestijn met erwtensoep en Berenburg in Assendelft. - Het weekendbezoek aan de zeehonden crèche in Pieterburen. Het wadlopen en de schopwedstrijd tegen de plaatselijke boe renpartij. Vrouwen links, mannen rechts op de slaapzaal. Slaapzak en kussensloop meenemen. - De museumbezoeken 'de schatkamer van San Marco' en 'schilders van Venetië' in het Rijksmuseum en de Nieuwe Kerk, perfect geregeld, ook van eten en drinken, door Karei van Osch. - De wedstrijden tegen de nationale schaats ploeg en tegen een veteranenteam van Ajax. - De golfdagen georganiseerd door Karei van Osch. - De afzakkertjes bij De Dunne Dirk in Loosdrecht. - Van alle toernooien nog in het bijzonder het toernooi bij de Kon. UD te Deventer, die een loterij met vele en grote prijzen had georganiseerd. De AFC-ers kochten de laatste boekjes loten op, en alsof de du vel er mee speelde werden vrijwel alle prij zen gewonnen door.... juist de AFC-ers. Beschaamd en gegeneerd droegen zij de ge wonnen TV's, ijskasten, taarten e.d. naar de bus, tandenknarsend nagestaard door de UD-ers en de andere gasten. - Tot slot van deze uiterst onvolledige op somming noem ik de door onze veteranen zo rond de jaarwisseling georganiseerd In- doortoernooien (honderd min vier etc.) in de diverse sporthallen in de buurt van Am sterdam. Heel AFC boven de vijfendertig kwam daar in actie en ook na afloop was het goed toeven op Goed Genoeg met de prijsuitreiking, de maaltijd en de altijd sterke dansmuziek. AFC veteranen. Never a dull moment. Was het altijd zo gezellig? Nee, in 1988 brak er een opstand uit. Nieuwe sterke oud le elftalspelers deden hun intrede. Te recht, jong bloed werd ingebracht. Maar ineens ontstond er een nieuw fenomeen, een apart soort veteraan. Een A- of een B- speler! Om de kracht van het team te sta biliseren werd verordonneerd dat een acht tal A-spelers opgesteld zouden worden, te gen dus een drietal B-spelers, wat zou inhouden dat B-spelers minder wedstrij den zouden spelen. Bal, oorlog, opstand. In deze moderne tijd, ondanks het verdrag van Rome over de ar beidsvoorwaarden en gelijke rechten voor man en vrouw, goedgekeurd door het Eu ropese hof van wetgeving, ontstaat juist in AFC het fenomeen apartheid. Het woord discriminatie valt. A- of wat nog erger is B- speler. De veteranencommissie maakte overuren. Een enquête werd gehouden, een referen dum uitgeschreven. Vragenlijsten rondge stuurd. Computers (Olivetti uiteraard) draaiden dag en nacht. Welke normen worden gehanteerd? Kan ge zien ons profiel een speler B-veteraan wor den? Kijk naar de supersociale en altijd ge zelligheid uitstralende Hans Geusebroek, Elke reden werd door de veteranen van AFC aangepakt om een speciale wedstrijd te organiseren met aansluitend een feestje. Foto links: De veteranen- teams van AFC hebben alijd ruim kunnen putten uit oud- eerste- elftalspelers van de zondag. 171

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 199