luArteffife gepelt Citeert! rnsft j® wja&rttag, ervaren facetten van de viering van het 100-jarig bestaan van AFC mee te maken. Zoals het jaardiner in de Wintertuin van Krasnapolsky en de beide recepties van de club. Op AFC's verjaardag zelf werd Henk door een TV-ploeg van AT5 geïnterviewd, waarbij het goed was om waar te nemen, dat AFC inderdaad een groot deel van Kap- pelhoff's leven is. De vraag hoe hij daar nu op temgkijkt, lag uiteraard voor de hand en het antwoord kon bijna niet anders luiden dan: 'Een hele prettige tijd met ontzettend fijne medewer kers in het bestuur en een voortreffelijke verstandhouding met de elftalcommissies. Er was teamgeest en vriendschap met één doel voor ogen: het belang van AFC. Wij zijn er door die teamgeest in geslaagd het karakter van AFC - toch een bijzondere vereniging - te handhaven en zo mogelijk nog extra's daaraan toe te voegen'. Dat antwoord brengt ons terug naar de vraag wat AFC voor hem betekent. Kap- pelhoff - niet zonder emotie - hoeft daar over niet na te denken. 'AFC was levens vreugde en vooral in mijn jonge jaren mede bepalend voor mijn opvoeding. Een club met veel prima mensen in bestuur en com missies. Mensen waar je respect en waar dering voor had en voor wie clubliefde en vriendschap inhoud hadden. Ik was zo be trokken, dat bij een nederlaag de zondag in feite was verpest. Als voorzitter kon ik vrijwel al mijn vrije tijd aan AFC besteden, maar ik moet daar onmiddellijk bij opmer ken dat Puck (zijn inmiddels overleden echtgenote) mij die mogelijkheid ook bood.' Een door die herinneringen geëm otioneerde Kappelhoff benadrukt dan ook eens hoe belangrijk die steun voor hem is geweest. De vraag of hij een populaire voorzitter was, doet hem in de lach schieten. Het ant woord is typisch des Kappelhoffs: 'Nee, na tuurlijk niet. Ik denk meer in de geest van respect en waardering. Ik streefde ook niet naar populariteit, wat dat dan ook precies moge zijn. Ik was er wel verguld mee, dat ik na mijn aftreden tot ere-voorzitter werd benoemd. Het is een eer om dat van een club als AFC te mogen zijn'. Wij staan dan stil bij de veranderingen, die de Nederlandse voetbalwereld vooral in de afgelopen jaren heeft ondergaan, verande ringen die ook niet aan het amateuristi sche AFC voorbij zijn gegaan. Kappelhoff: 'Het is een kwestie van keuzes maken. De veranderde omstandigheden dwongen de clubleiding daartoe. Als je niet binnen voor ons aanvaardbare grenzen met de nieuwe tijd meegaat, zit je in de kortste keren in de vierde klasse of misschien wel in de afdeling Amsterdam. Ik sta volko men achter het gevoerde beleid, hoe jam mer ik het ook vind dat daardoor bijna geen jeugdspelers meer tot het eerste elftal kunnen doordringen'. Als het gesprek ten einde loopt, zegt Henk: 'Zet je artikel wat mij betreft - of woorden van die strekking - niet te 'dik' aan'. Ik denk niet, dat ik de betekenis van Kap pelhoff als AFC-er en als voorzitter heb overdreven. Het portret van de 88-jarige is, wat zijn verdiensten voor AFC betreft, wellicht zelfs te bescheiden, want in het betrekkelijk korte bestek van dit artikel konden slechts een aantal kernpunten worden aangeroerd en belicht. Maar één ding staat vast: clubmensen van het slag Kappelhoff zijn een uitstervend ras. Dat mag bij honderd jaar AFC - naar ik van harte hoop met Henk Kappelhoff - wel met enige weemoed en vooral ook dank aan het verleden worden geconstateerd. Rien Bal g«fcS» Het is duidelijk te zien: Henk Kappelhoff geniet Samen met (links op de foto) zijn vrouw Puck. tut Een goede gewoonte in AFC om jarige clubgenoten een verjaardagskaart namens de club te sturen. Henk Kappelhoff zette deze traditie van zijn voorganger Nico Holtzappel voort. 15

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 17