generaties. Dio hield van spel en spelletjes en ook voor het edele skatspel kon je hem 's nachts wakker maken. Als bestuurder van onze club was Dio in mijn ogen een prima voorzitter, die sterk meeleefde met clubleden die het lichamelijk of maat schappelijk eens niet voor de wind ging. Zakelijk heeft het Arnold Bos in het leven niet altijd meegezeten, en ook bij AFC liep het niet altijd zoals het hoorde te gaan en toch was er voor Arnold maar één grote passie en dat was zijn club AFC. Ik leerde hem kennen toen ik nog bij Ajax honk balde en hij in het bestuur van AFC zat. Toen hij allang geen bestuurslid meer was, kon je bij Arnold altijd aankloppen als er een klus geklaard diende te worden. Helpen bij de organisatie van de Zilveren Ploeg en als ik een wedstrijd zie op het hoofdveld moet ik bij de opkomst van de spelers vaak denken aan Wim Staats en Arnold Bos, die heel lang in de weer zijn geweest om het bord bij de entree zeer zorgvuldig op te hangen. 'Be friends'. Uren en uren heb ik met Arnold op de tennis baan een balletje geslagen, altijd vanaf de baseline, hij verrekte het om een partijtje te spelen. Door het tennis op zijn manier te beoefenen, deed je volgens hem een pri ma conditie op. 'Be friends' was voor Ar nold geen loze kreet. waaraan hij had meegedaan. Henne had een druk leven met zijn advocatenpraktijk en zijn docentschap aan de universiteit. Henne had in dat lange slanke lijf van hem nog een uitzonderlijke gave, die van het woord. Ik weet dat wij bij AFC vele goede sprekers hebben gehad en nog heb ben. Henne steeg daar boven uit. Hij kon een gezelschap blijven boeien. Hij had een flux de bouche die je zelden tegenkomt en vaak a l'improviste kreeg je dan een adem benemend verhaal. Henne was letterlijk en figuurlijk een groot AFC-er. Adé Kleyn was uniek. Détje stond altijd klaar om iemand te helpen met raad en daad, en dat moet letterlijk worden opge vat. Hij had lang in Indonesië gewoond en had naast zijn relatiefirma ook nog het be heer over een aantal bioscopen. Toen een erotische film zien nog niet een algemeen goed was, kon je bij Adé terecht in de bocht van de Nieuwendijk. Dé had ook een soort magie meegenomen uit de parel van smaragd en noemde dat 'Goena Goe- Natuurlijk had ik zo terloops wel eens contact met Henne Boskamp, maar het was in '82 bij het wereldkampioenschap voetbal in Spanje, dat Henne en ik elkaar beter leerden kennen in een kroegje pal bij de Plaza Major in Madrid. Hij was daar ambtshalve als KNVB afgevaardigde, ik meen als voorzitter van de tuchtcommis- sie, en men hield daar toen een internatio nale conferentie. Ik versloeg daar de WK wedstrijden. Zonder ook maar even de in tentie te hebben om zichzelf op de borst te kloppen, vertelde Henne over zijn AFC carrière, zijn periode als aanvoerder van het eerste, zijn bemoeienissen met de Zil veren Ploeg, en het veteranenvoetbal Henne Boskamp: een groot AFC-er. Het 'hemelse elftal' dat Hugo Walker uit zijn vrienden selecteerde. 139

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 153