ERNST SEUNKE: 516 KEER IN EERSTE TEAM SMAAKMAKENDE SPELER Welgeteld 516 keer werd zijn naam vermeld op het wedstrijdformulier van het eerste elftal. De naam: Ernst Seunke. Zijn debuut bij de hoofdmacht maakte hij in juni 1963 tijdens de nacompetitie om de landstitel. Seunke en zijn makkers speelden tegen De Valk voor zo'n vierduizend toeschouwers. Ernst Seunke zelf is niet onder de indruk van dat aantal kijkers. Een van de hoogtepunten in zijn kleurrijke voetballoopbaan noemt hij de wedstrijd in de zomer van 1972, toen hij met het Nederlands studentenelftal onder leiding van Thijs Libregts in Roemenië uitkwam tegen het complete Roemeense nationale A elftal, waarvan negen spelers twee jaar tevoren hadden deelgenomen aan het wereldkampioenschap. De desbetreffende wedstrijd werd bijgewoond door maar liefst twintigduizend toeschouwers en live op de televisie uitgezonden. De televisie zou ook in ander opzicht een rol gaan spelen in het voetballeven van Ernst Seunke, namelijk toen hem de aanvoerdersband werd afgenomen nadat hij op persoonlijke gronden niet aan een bepaald programma wilde meewerken en hem vervolgens niet werd toegestaan daarop te reageren in het clubblad. Seunke daarover: 'Ik vond met name de weigering om mijn reactie in de Schakel te plaatsen in feite onverteerbaar, omdat mij daarmede het recht op een weerwoord, op de vrijheid van meningsuiting werd ontnomen'. Tenslotte een advies van Ernst Seunke in de richting van de club, die hij ondanks alles trouw is gebleven. AFC zou naar zijn mening moeten proberen: 'De aantrekkingskracht voor potentiële spelers van het I e elftal te blijven zoeken in de aankleding van het 'randgebeuren', zoals het aanbieden van een etentje, een weekendje weg, een trainingskamp op Tenerife, het bemiddelen bij het vinden van een baan of een huis en absoluut nooit in het betalen van andere bedragen dan de maximaal toegestane reiskostenvergoeding'. Dat laatste is naar zijn mening zelfs al een stap op de verkeerde weg: 'De aantrekkingskracht voor de andere leden van de vereniging moet bewaakt worden door de oude sportieve en fatsoensnormen te handhaven. Wie zich niet in die normen kan vinden moet maar weggaan', meent Seunke.

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 126