en ontving de C1-aanvoerder Herman Drenkelford de bokaal van voorzitter Dio Hermens. En aan het Henk Kappelhoff- toernooi, voor het eerst georganiseerd in 1979, dat zoveel sterke winnaars (o.a. Ajax, Feyenoord) kende. Of aan de het gro te onderlinge evenement tijdens de herfst, in 1986 gestart, waarbij de AFC-jeugd in de loop der jaren met veel enthousiasme de krachten kon meten met sterren als Marco van Basten, John van 't Schip, Dennis Berg kamp, Aron Winter, Stefan Petterson én Bettine Vriesekoop. Of de Mini WK, mei 1994, toen de AFC- velden waren omgetoverd tot een groot Amerikaans WK-complex en Brazilië, wat een voorzienigheid, de over-all winnaar werd. Het zijn juist die mooie momenten, het plezier van de jeugd, die de opeenvolgende jeugdcommissies lijken te hebben gemoti veerd te doen wat ze gedaan hebben. Sprekend over toernooien mogen de bui tenlandse trips niet worden overgeslagen. Dat zijn er nogal wat geweest. Engeland, Duitsland en Frankrijk zijn de landen die het meest worden bezocht, maar ook Oos tenrijk, België en Denemarken maken kennis met het AFC-talent. Een hoogte punt was de trip van een AFC-team met 14-jarigen (met o.a. Jean Paul Krak, Koen den Os en Jürgen Seunke), naar de oost kust van de Verenigde Staten in 1975. Dit op uitnodiging van de Annadales Boys Club, Washington, welke vereniging eer der bij AFC te gast was. Onder leiding van de (ex-)jeugdcommissieleden Piet Pas, Ad de Jong en Johan de Bie werd het een on vergetelijk avontuur dat drie weken duurde en waarin o.a. werd deelgenomen aan een schitterend toernooi op Long Is land, met name bedoeld om het voetbal in de USA te promoten. De Al-junioren, de laatste jaren in Frankrijk (Dourges) en Bel gië (Eysden) gesignaleerd, gingen eerder op tour naar Engeland. In 1978 werd 'The England-London Kangerou Tour' gemaakt, een trip waarin de Al, als we Martin Duin- ker mogen geloven, behalve op het voet balveld (Uxbridge F.C. bleek lang niet te gen de jonge Reds opgewassen), ook op en rondom Piccadilly Circus aardig in de aan val ging. Een ander bijzonder initiatief be trof een reis naar Brussel van de C2 op 17 mei 1980, al waar een wedstrijd tegen Roy al Sporting Club Anderlecht op het pro gramma stond. De Nederland-België strijd liep slecht af voor AFC, want de Belgen met de zoon van Paul van Himst op de Jonge AFC-ers over de grenzen Gezelligheid en spanning op de Mini WK in mei 1994. Stond in het teken van het grote WK in Amerika. De opening ging op zijn Amerikaans (foto boven), strafschoppen beslisten soms de wedstrijd (foto onder).

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 112