■M vulde daarna jarenlang het B-commissari aat en bleek de laatste jaren door zijn di recte stijl en discipline de gewaardeerde penningmeester van de jeugdcommissie. Het zou voor Dick niet moeilijk zijn nog een groot aantal stayers te noemen. Ik wil er hier drie noemen. De eerste is Jos Beer man, die tijdens het recente jaardiner van AFC terecht met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs werd onderscheiden. Jos begon in de 70-er jaren met het vlaggen bij de B4 en de A4. Toen Henk naar de Al door schoof ging Jos met hem mee. Dat beviel zo goed dat Jos na jaren 'trouwe dienst' in 1982 de Nico Holtzappel Prijs ontving uit handen van jeugdvoorzitter Dick van der Klaauw. Niemand had toen kunnen ver moeden dat Jos in het seizoen 1994-1995 nog steeds de vaste grensrechter zou zijn van de Al. Met recht een stayer! Chris Schroder hoort zeker ook in deze rubriek thuis. Chris, de laatste jaren vooral actief als clubstatisticus, was vanaf het seizoen 1975-76 acht jaar lang in de weer als secre taris van de jeugdcommissie. 'A hell of a job', Chris op het lijf geschreven. En na tuurlijk mag Cees Jochems in dit rijtje niet ontbreken. Vanaf het seizoen 1980-81 13 jaar lid van de jeugdcommissie, eerst als coördinator van de A-junioren, later als se cretaris van de jeugdcommissie en meer dan 10 jaar dé teamleider van de Al, een langgerekte inspanning waar de AFC en haar jeugd zeer van heeft geprofiteerd. De jeugdcommissie is in het voorafgaande al enkele malen ter sprake gekomen. Lo gisch, want ze is de organisatorische spil waar veel om draait. En met veel overdrijf ik niet. In het seizoen 93-94 bijvoorbeeld namen de 41 teams buiten de wekelijkse competitieverplichtingen en bekerwed strijden in totaal meer dan 130 keer deel aan een toernooi, waarvan verschillende op Goed Genoeg. Planning en organisatie van een en ander, het contact met de heren trainers, de teamleiders, de ouders, de an dere verenigingen en niet te vergeten het contact met de jongens zelf, het is voor de commissieleden een zware belasting, die de aanwezigheid op de maandagavond en in het weekend vaak te boven gaat en die soms veel eist van het improvisatietalent. Wat te doen in een periode dat maanden aaneen door vorst, sneeuw en opdooi de velden onbespeelbaar zijn, zoals eind 1978/eerste maanden 1979 het geval was en het Henk Kappelhoff-toemooi letterlijk in het water dreigde te vallen. Welnu, dan gaat de jeugdcommissie aan het werk en organiseert een training op het strand in Zandvoort, een zaalvoetbal toernooi én een filmavond met Barry Hughes in de hoofdrol, alsmede een groot schalige prikactie om de onder water staande velden toch bespeelbaar te krij gen. Niet kinderachtig! Ondanks het vele (vrijwilligers)werk dat een lidmaatschap van de jeugdcommissie met zich mee brengt is het in de afgelopen jaren gelukt de continuïteit voor wat be treft de samenstelling van de commissie te handhaven. Deze continuïteit is juist ook terug te vinden in het voorzitterschap. De jeugdcommissie kende in 25 jaar 6 voorzit- Een van de AI-juniorenteams van de laatste jaren. De officials op de eerste rij zijn v.l.n.r.: Ceesjochems, Machiel van der Woude, Dirk Spits en Theo Boonstra. De nijvere jeugdcommissie

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 109