Bi bestaan, waarbij op 24 november 1984 75 jonge AFC-ers getraind werden door enke le eerste elftalspelers, die ieder in hun spe cialiteit een onderdeel begeleiden, (bijv. Rob Ouderland koppen, Pim van Dord blocktackle en Rob Fafiani passeerbewe ging). Toen ook Marco van Basten zijn op wachting maakte was deze bijzondere trai ningsavond compleet. En eigenlijk zijn heel veel trainingen bij zonder, als je daar een beetje oog voor hebt. Wat te denken van de woensdagmiddag als 60 F-en met vier verschillende trainers te gelijkertijd in de weer zijn. Een prachtig gezicht, zeker als een van die trainers 're cord-national' Heini Otto is, ooit speler van de FC Amsterdam, FC Twente, Mid- dlesborough, FC Den Haag én AFC, die anno 1994 al zijn ervaring en liefde voor het voetbal op speelse wijze overbrengt op de allerjongste AFC-ers. Van Dick van der Klaauw, tijdens de vie ring van het 100-jarig bestaan tot erelid benoemd, is het onderscheid sprinters/ stayers. Sprinters zijn mensen die ergens met buitengewoon veel energie en enthou siasme aan beginnen, een hoop overhoop halen, maar ook weer snel van het front verdwenen zijn. Stayers daarentegen lopen iets minder hard van stapel, maar zijn wel voor een langere periode bereid met gevoel en op verantwoorde wijze taken te vervul len. Ik denk dat als ik Dick zou vragen wie hij een stayer vindt dat hij als eerste Jan Benoni zou noemen. Jan is een van de zeer weinigen die vrijwel de gehele laatste 25 jaar actief is geweest voor de jeugd van AFC, eerst als leider en vanaf het seizoen 1974-75 als jeugdcommissielid. Jan 'co verde' de jong junioren in zijn eentje, ver- |an Verhagen heeft de volle aandacht. Elke jeugdcommissie, in welke formatie dan ook, heeft bijgedragen aan de succesvolle toekomst van AFC. Zoals ook deze commissie, tien jaar geleden. V.l.n.r.: Hans van Zweden, Cees Jochems, Dick van der Klaauw (voorzitter), Gerard Mulder, Jan Benoni, Wim van Alem, Dick Gallen- kamp en Ruud van de Ruit. De stayers

Jubileumboeken | 1995 | | pagina 108